Czekali ponad 4 lata, a teraz jak dochodzi do kluczowej kwestii w postępowaniu upadłościowym, czyli przetargu na upadłe przedsiębiorstwo SKOK Wołomin to sędzia-komisarz Cezary Zalewski chce szybko zamknąć sprawę i bardzo się spieszy: „absolutnie jeszcze w kwietniu chcę podjąć decyzję” ...

Złodziej na złodzieju

Czekali ponad 4 lata, a teraz jak dochodzi do kluczowej kwestii w postępowaniu upadłościowym, czyli przetargu na upadłe przedsiębiorstwo SKOK Wołomin to sędzia-komisarz Cezary Zalewski chce szybko zamknąć sprawę i bardzo się spieszy: „absolutnie jeszcze w kwietniu chcę podjąć decyzję”.

Prokurator nadzorująca sprawę z polecenia Zbigniewa Ziobry i Bogdana Święczkowkiego pani Agata Nowak-Pietrucha nie ma nic nikomu do zarzucenia. Absurd!

Banki są trzymane przez gangsterów za pysk, nie mają prawa się wychylić. Jest złoty interes do zrobienia, ogromna przebitka, kasa nie do pogardzenia, a mimo to siedzą cicho. Najbardziej bulwersujące jest to, że złodzieje trzymają na smyczy również tzw. banki znacjonalizowane, gdzie wśród udziałowców, bezpośrednio lub pośrednio, dominuje Skarb Państwa. Są wśród nich, m.in. PKO BP (Zbigniew Jagiełło i niedawny poseł Maks Kraczkowski), Pekao SA (Michał Krupiński), Alior Bank (Krzysztof Bachta), BOŚ (Bogusław Białowąs), Bank Pocztowy (Robert Kuraszkiewicz)…

O czym to świadczy? Ano o tym, że w działalność przestępczą są uwikłane osoby publiczne.

Skandal!

27.03.2017 protokól z rozprawy przetargowej SKOK Wołomin


Rząd chroni złodziei, bo zakazuje sprzedaży upadłego przedsiębiorstwa bankom, mimo, iż jest to dla każdej instytucji bankowej złoty interes…

Sprzedaż upadłej kasy SKOK Wołomin rozwiązałby problem kilkuset tysięcy poszkodowanych – deponentów i oszukanych na tzw. podwójne udziały byłych członków Skok, ale na zachowania polityków wywierana jest presja przez środowiska przestępcze i to SKUTECZNIE!

Władza ma przed oczami tylko WYBORY, a wszystkie partie chronią oszustów wraz z ich mafijnymi kancelariami prawnymi i nie chcą dopuścić do sprzedaży upadłego SKOK Wołomin.

 


Nie będzie kolejnego FOZZu, dopadniemy WSZYSTKICH ZŁODZIEI, a uczciwi obywatele nam w tym pomogą.  „Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą” (Św. Augustyn)

 

Komu służy jednoinstancyjne postępowanie? Co ustalą sędzia Cezary Zalewski i syndyk Lechosław Kochański? Czy przychylą się do żądań grupy przestępczej zasiadającej w kierownictwie nadzoru finansowego i wymiaru sprawiedliwości?
Bagsik Bogusław, Gąsiorowski Andrzej, Wójcicki Maciej, Gajewski Mirosław, Dzbański Marcin dalej okradają Polaków…
Siemaszko Krzysztof, Sopa Piotr, Pukaczewski Filip – ich chroni Prokuratura Krajowa: Departament Przestępczości Gospodarczej – dyrektor prok. Michał Ostrowski i prok. Janusz Grzyb.
Rola Janusza Szewczaka, posła PiS, byłego głównego ekonomisty SKOK i Stanisława Tomasza Bortkiewicza – dyr. biura spraw korporacyjnych w TVP.
Sławomir Janowicz z Ostródy (nagle zmarł w styczniu br.) i jego prokurent notariusz Agnieszka Sinkiewicz największa deponentka SKOK i członek… Rady Wierzycieli SKOK Wołomin.

 

Jak katastrofa smoleńska utorowała drogę katastrofie finansowej SKOK Wołomin.
Kto Polaków wyprowadza w pole? Popisowy obcy element etniczny Polaków niewoli…
Doradcy ekonomiczni Prezydentów RP i szefowie BFG:
Jerzy Pruski (Bronisław Komorowski) = Zdzisław Sokal (Andrzej Duda)
Doradcy społeczni Prezydentów RP:
Tomasz Nałęcz (Bronisław Komorowski) = Andrzej Zybertowicz (Andrzej Duda)
Reasumując:
Prezydent Bronisław Komorowski to WSI = Prezydent Andrzej Duda to …?…

W sprawie afery kasy wołomińskiej wyraźnie widoczne jest tożsame zachowanie ww. osób.  Czy to przypadek?

 

 

I zaczynamy wyliczankę złodziei…

Jaki ten świat jest mały, nieprawdaż? A jeszcze kilka lat temu pewien wpływowy senator Grzegorz Bierecki uświadamiał okradzionych ludzi, że ich pieniądze są na… Cyprze.

Wśród kredytobiorców – złodziei są właściciele kancelarii prawnych oraz klubów piłkarskich i… nie wierzymy własnym uszom, były senator Łukasz Abgarowicz: https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81ukasz_Abgarowicz  Częste „hobby” tych przestępców to również deweloperka, bo ponoć obecnie ziemia jest źródłem bogactwa i władzy.

 

 

Poniżej publikujemy relację jednego z przedsiębiorców wrobionych przez złodziei w kredyty. Zostali oni omamieni przez gangsterów, a teraz Prokuratura ściga ich jako członków… grupy przestępczej. Niesłychane, ale prawdziwe. Takich osób jak Pan Henryk jest zdecydowanie więcej. Ich wiedza pozwala bardzo łatwo odzyskać pieniądze. Ale żyjemy w kraju formalnego bezprawia, a prawo, które funkcjonuje służy wyłącznie interesom mafii. Suweren może tylko wyklikać swoje niezadowolenie.

Tym razem będzie inaczej, to suweren WYKLIKA wszystkie nazwiska uwikłane w tę aferę i posypią się wióry. Parasol ochronny Prokuratury im nie pomoże:

Tymczasem, w dalekiej od Warszawy, Prokuraturze Okręgowej w Białymstoku prok. Elżbieta Sobecka-Rulka (1971), koleżanka prok. funkcyjnego Janusza Grzyba (1968) z Prokuratury Krajowej, stara się jak najdłużej prowadzić postępowanie „w sprawie” Lechosławowa Kochańskiego. Nagromadzonych jest już tyle dowodów przestępstwa w ponad czteroletniej działalności Kochańskiego, że Prokuratura powinna już od dawna prowadzić postępowanie „przeciwko” Kochańskiemu, jednak tego nie robi, gdyż postawienie mu zarzutów automatycznie wyłączyłoby go z funkcji syndyka SKOK Wołomin. Lechosław Kochański to „swój chłop” mafii, która przytuliła 10 mld złotych, więc WSZYSCY PILNUJĄ, łącznie z „dobrą zmianą”, by włos z głowy Kochańskiemu nie spadł. Bo w czyje ręce później trafiłyby dowody zbrodni, czyli dokumentacja finansowa?

 

Dziennikarze funkcyjni PAP pod sterami Wojciecha Surmacza poinformowali w sobotę 6 kwietnia o zmianach w Bankowym Funduszu Gwarancyjnym – ustępuje dwóch ważnych graczy, Prezes BFG Zdzisław Sokal oraz Przewodniczący Rady BFG Piotr Nowak, natomiast zostają na kolejne lata Krzysztof Broda oraz Tomasz Obal.

https://forsal.pl/artykuly/1406947,bfg-miroslaw-panek-szefem-bfg-zdzislaw-sokal-odchodzi.html

W odpowiedni komentarz oprawił te informacje inny znany już funkcjonariusz Bartosz Godusławski, że jakoby przyczyną odejścia ze stanowiska Zdzisława Sokala były działania „Zdzisława” wobec banków Leszka Czarneckiego. Otóż przyczyna jest zupełnie inna, banki Leszka Czarneckiego dostały od NBP potężne kilka miliardów złotych pomocy, więc nie ma to żadnego znaczenia.

Zdzisław Sokal zastępując 3 lata temu Jerzego Pruskiego na stanowisku Prezesa Zarządu BFG przejął od niego pałeczkę. Kryminogenny pomysł byłego doradcy Prezydenta Komorowskiego Jerzego Pruskiego (obecnie prezes Idea Banku), łamiący obowiązujące prawo, nadający się tylko pod k.k., który w 2015 roku miał doprowadzić do sprzedaży Skoku Wołomin w częściach, z tzw. wolnej ręki przez syndyka Lechosława Kochańskiego, został działaniami Stowarzyszenia Św. Michała storpedowany, więc mafia, podpierając się wpływowymi kancelariami prawnymi mającymi po dzień dzisiejszy swoich ludzi, delegowanych sędziów w departamentach Ministerstwa Sprawiedliwości, postanowiła rozegrać to zgoła inaczej, wdrożyć plan B, a rolą Zdzisława Sokala było kontrolowanie każdego etapu postępowania upadłościowego SKOK Wołomin.

Inna postać, tym razem z Ministerstwa Finansów, wiceminister Piotr Nowak, pracujący niegdyś dla prezydenta B. Komorowskiego, dotychczasowy przewodniczący Rady BFG także odchodzi z piastowanej funkcji. Zgłaszaliśmy wątpliwości wobec jego osoby członkom Rządu „dobrej zmiany”, bezpośrednio ministrowi Mariuszowi Kamińskiemu, ale widocznie na układy finansowe nie ma znaczenia przynależność partyjna, bo „jedni mają poglądy, inni interesy”.

Szereg spotkań Stowarzyszenia z Piotrem Nowakiem w Ministerstwie Finansów odbywało się na zasadzie: ja nic nie móc, nie wiedzieć, nie rozumieć prawa upadłościowego…

Oczywiście wszystkie działania tych panów, tj. Zdzisława Sokala oraz Piotra Nowaka były prowadzone wbrew interesom większości wierzycieli kasy, a bezpośrednio chronił to syndyk Lechosław Kochański i wszyscy sędziowie-komisarze prowadzący to postępowanie, trwające od 5 lutego 2015 r. (X Wydział Gospodarczy Sądu dla m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej 100): Małgorzata Brzozowska, Arkadiusz Zagrobelny oraz Cezary Zalewski.

Zdzisław Sokal razem z ww. dążył za wszelką cenę do zminimalizowania majątku upadłej kasy i do tego, by NIKT nie ważył się kupić w pierwszym przetargu przedsiębiorstwa SKOK Wołomin, choć w całej Warszawie od dłuższego czasu aż huczy, że to doskonały interes dla każdego banku.

Aktualny sędzia-komisarz Cezary Zalewski ma w tym tygodniu podjąć decyzję o ewentualnym kolejnym przetargu. Patrzmy mu na ręce, bo wespół z wcześniejszym sędzią-komisarzem Arkadiuszem Zagrobelnym ustąpili już z funkcji przewodniczących Wydziału Gospodarczego ds. Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Sądu Rejonowego dla m. st. Warszawy. Czyżby również było to przygotowanie do ewakuacji?

Zdzisław Sokal dał drapaka, bez konsekwencji swoich antyspołecznych działań, a prezydent Andrzej Duda nawet nie kiwnął palcem w obronie setek tysięcy poszkodowanych członków SKOK gnębionych przez syndyka w sprawie, której dała początek mafia w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin. Nasze spotkanie z jego ministrem Andrzejem Derą uważamy za stratę czasu.

Czy bandyci w białych kołnierzykach chcą w ten sposób zamieść aferę SKOK Wołomin i 10 mld złotych wydrenowanych z kieszeni wszystkich Polaków? Środki masowego ogłupiania to ich oręż. Obłuda i zakłamanie.

Czy jeszcze liczą, że Polacy będą na tyle głupi żeby na nich zagłosować w nadchodzących Wyborach?


Marcin Pachucki z KNF podpisał w grudniu 2018 glejt zezwalający przestępcom na wyłączenie środków z przedsiębiorstwa SKOK Wołomin podlegającego sprzedaży, a teraz Filip Czuchwicki, wychowanek Kasy Krajowej SKOK staje po stronie syndyka. Żenada.

30.03.2019 pismo KNF SKOK Wołomin afera syndyk Lechosław Kochański sędzia komisarz Cezary Zalewski Małgorzata Brzozowska Arkadiusz Zagrobelny postępowanie upadłościowe amber gold

 

Otrzymaliśmy wierszyk na ww. temat, który pozwalamy sobie przytoczyć.

Złodziej na złodzieju i w dodatku pod centralną ochroną:

Cicho wszędzie, głucho wszędzie,
niemniej kicha z tego będzie.
Już Wiśniewski wraz z drużyną
wzdycha lekko z tęgą miną.
Nie osiwiał, włos różowy,
Weksel pusty, problem z głowy.
Pan generał jeden z drugim,
nic nie spłacił, kasę zgubił?
A, że zasług ma bez liku,
to mu ujdzie fakt bez BIK’u.
Media tępią wzmianki w sprawie,
syndyk wesół – już po sprawie.
Próżny opór, próżne żale,
Nie przejmuje się tym wcale.
Mocne ręce go wszak chronią,
Może działać nawet z bronią.

Szacun!
Gloria Victis!

 

5 komentarzy do „Złodziej na złodzieju

 1. Mirek

  Oni wezmą tylko 1/5 czyli 19% z kapitalizacji odsetek i wypną dupsko na obywatela, bez żadnej odpowiedzialności.

  Winni są wg nich wszyscy obywatele, że wybrali takich gnoi polityków, a ci mianują potem poniższych gnoi, którzy twierdzą, że byliśmy właścicielami Skok wołomin tak jak jesteśmy właścicielami tego państwa przez małe p.

  Odpowiedz
  1. re Aldona

   Hahaha… A PiS to prawo i sprawiedliwość, czyli same świętoszki.
   Czy kogokolwiek Ziobro skazał za ich rządów, czy tylko gadają i straszą?

   Nie rozumiesz Aldono tekstu czytanego?
   Nie wiesz kim jest miliarder Grzegorz Bierecki i jak się dorobił fortuny? Nie widzisz jak przebiegało głosowanie w sejmie nt. przetargu na Skok Wołomin?

   Odpowiedz
   1. Aldona

    Ja wiem i rozumiem kiedy afera Skoku W. nastąpiła i kto wówczas w Polsce rządził.
    I wiem jaka POrtia za nią odpowiada i jacy POlitycy i z jakiej POrtii….
    Odwracanie kota ogonem do niczego nie prowadzi.

    Odpowiedz
    1. AMM

     Ludzie, tu nieważne jest kto rządzi(ł) sprawa jest kryminalna i należy ją rozwiązać, tysiące ludzi straciło pieniądze nie ze swojej winy, to są dramaty ludzkie, w moim przypadku syndyk wysłał nakaz zapłaty podwójnego udziału do mojej matki, która od roku nie żyje, boję się o bezpieczeństwo Pana Marcina Karlinskiego , bo stąpa po cienkim lodzie, 3mam kciuki że się nie zarwie

     Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 5 kwietnia 2019