To dlatego robi wszystko, by zniechęcić wszystkie banki do zakupu majątku upadłego SKOK Wołomin? Dlaczego nie chce sprzedać majątku SKOK Wołomin jakiemukolwiek bankowi, ewentualnie z polskim kapitałem nawet za 1 zł? Zdzisław Sokal na posiedzeniu senackiej Komisji Budżetu i Finan ...

Zdzisław nie ma z czego żyć?

To dlatego robi wszystko, by zniechęcić wszystkie banki do zakupu majątku upadłego SKOK Wołomin?

Dlaczego nie chce sprzedać majątku SKOK Wołomin jakiemukolwiek bankowi, ewentualnie z polskim kapitałem nawet za 1 zł?

Zdzisław Sokal na posiedzeniu senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych w dn. 16 listopada 2018 r., która przyjmowała nowelizację ustawy o KNF kłamał, iż przejęcia „sprawdziły się w przypadku SKOK”. Argumentował, że przejęcia za symboliczną złotówkę to dobre rozwiązanie dla małych banków.

BFG (prezes Zdzisław Sokal) przy aprobacie przedstawiciela NBP (prezesa Adama Glapińskiego) w Radzie Wierzycieli dąży wszelkimi możliwymi sposobami, naciągając interpretacje prawa, żeby syndyk Lechosław Kochański maksymalnie zaniżył wartość portfela upadłego SKOK Wołomin i sprzedał go z „wolnej ręki” dowolnie wybranym podmiotom, które przejmą pełną dokumentację finansową, którą chroni teraz syndyk.

Suma summarum, sprawcy wyłudzeń oraz prania pieniędzy przejmując te dokumenty pozostaną anonimowi, bezkarni i nigdy nie zostaną zwindykowani.

Czyje interesy chroni Zdzisław Sokal (BFG) oraz Adam Glapiński (NBP)?

Czy Prezydent Andrzej Duda ma wiedzę o tych działaniach, czy dalej będzie twierdził w mediach, iż: „Mój przedstawiciel w KNF Zdzisław Sokal chciał podejmować słuszne działanie”,
Ja także uważam, że w pierwszej kolejności powinny być chronione interesy zwykłych ludzi, by nie było takiej sytuacji, jak przy Amber Gold, że tymi poszkodowanymi są właśnie zwykli ludzie, a wielkie rekiny nie wiadomo gdzie zabrały pieniądze” – mówił.

Czy Pan Prezydent nie wie, iż:

  1. Amber Gold nie było instytucją finansową pod nadzorem KNF, a banki i SKOKi były nadzorowane, również przez Kasę Krajową SKOK.
  2. W Amber Gold ludzie podejmowali ryzyko składając tam swoje oszczędności i stracili netto ok. 0,5 mld złotych. Natomiast banki i Skoki to są instytucje społecznego zaufania, a mimo to SKOK Wołomin okradł społeczeństwo na 3 mld złotych.

Pojawiają się dziwne wypowiedzi co do postawy mojego przedstawiciela w KNF Zdzisława Sokala; chcę wyjaśnić – pan Zdzisław Sokal odwołuje się do regulacji i rozwiązań, które Polska musiała przyjąć, ponieważ dokonywała tego w ramach recepcji dyrektywy UE, to są instrumenty przewidziane prawem europejskim, które służą zabezpieczeniu interesów depozytariuszy, ludzi, którzy złożyli swoje pieniądze w bankach” – podkreśla prezydent.

Stowarzyszenie Św. Michała brało udział w pracach Komisji Finansów Publicznych w sejmie i doskonale wie jak wyglądało procedowanie tych dyrektyw, których nie rozumieli sami posłowie. Poprawka legislacyjna, która służyła zabezpieczeniu interesów deponentów, wniesiona przez Stowarzyszenie Św. Michała i opracowana przy udziale autorytetów prawnych oraz biuro prawne PiS (sic!) błyskawicznie została oprotestowana przez Ministerstwo Finansów oraz Ministerstwo Sprawiedliwości i wyrzucona z prac Komisji do śmietnika.

Prawo upadłościowe i naprawcze wg którego toczy się postępowanie upadłościowe SKOK Wołomin w sądzie w Warszawie przy ul. Czerniakowskiej, nakazuje w pierwszej kolejności podjąć próbę sprzedaży upadłego SKOKu Wołomin instytucji bankowej, a syndyk Lechosław Kochański w koalicji z prezesem Sokalem (BFG) oraz Adamem Glapińskiem (NBP) podejmują wszelkie kroki i wydłużają postępowanie upadłościowe, by do tego nie doszło.

W czyim interesie to robią Panie Prezydencie? Na pewno nie służy to „zabezpieczeniu interesów depozytariuszy (poprawnie: deponentów – przyp. red.), ludzi, którzy złożyli swoje pieniądze”.

 

Sekretarz stanu, prezydencki minister Andrzej Dera po programie „Kawa na ławę” (24 listopada 2018r.) obiecał Pani Poseł Agnieszce Ścigaj zająć się sprawą.
Stowarzyszenie Św. Michała po rozmowie z dyrektorem Biura Narodowej Rady Rozwoju Przemysławem Bryksą wystąpiło również oficjalnie o spotkanie z Panem Prezydentem Andrzejem Dudą do Pawła Muchy z-cy szefa Kancelarii Prezydenta, który pełni nadzór merytoryczny nad Biurem Narodowej Rady Rozwoju.

Wg prof. Witolda Modzelewskiego dotychczasowy koordynator NRR Marek Chrzanowski, a zarazem szef KNF nie wiedzieć czemu blokował zajęcie się tematem przez Prezydenta nieprawidłowościami prezesa BFG Zdzisława Sokala w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin.
Marek Chrzanowski protegowany prof. Adama Glapińskiego, podczas ujawnionej rozmowy z Leszkiem Czarneckim nie wystawił Sokalowi pozytywnej opinii. Nie ukrywając , że chętnie by się go pozbył mówiąc, że szef BFG nie jest człowiekiem zbyt lotnym. Twierdził, że swoją pozycję Sokal opiera na donosicielstwie do centrali PiS na Nowogrodzkiej oraz powoływaniu się na znajomości z prezesem NBP Sławomirem Skrzypkiem, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

 ——————————————————————————————————————–

W czyim interesie działa Kasa Krajowa SKOK składając zawiadomienie do Prokuratury?

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/kasa-krajowa-skok-uderza-w-ofiare-skok-wolomin-karlinski-dopoki-nas-nie-zamkna/dgm6v63

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/afera-knf-pojawia-sie-watek-skok-ow-bierecki-odpiera-zarzuty/kw7ch20

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tresc-zawiadomienia-skok-do-prokuratury-na,163,0,2421411.html

 ——————————————————————————————————————–

 

A propos całego zamieszania związanego z byłym już szefem KNF.

W styczniu 2016 roku Marek Chrzanowski został powołany przez Senat do Rady Polityki Pieniężnej. Sprawozdawcą komisji rekomendującej Chrzanowskiego był senator Grzegorz Bierecki. Chrzanowski był członkiem Rady, na której czele stoi prezes NBP, Adam Glapiński, od stycznia do października 2016 roku, czyli do momentu, kiedy premier Beata Szydło powołała go na pięcioletnią kadencję na stanowiska szefa KNF.

 

Jeden komentarz do „Zdzisław nie ma z czego żyć?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 19 listopada 2018