Tak jak zawieszenie działalności SKOK Wołomin miało miejsce celowo tuż przed świętami a.d. 2014 tak też w podobnym czasie sędzia-komisarz nakazała syndykowi zamieszczenie ogłoszenia w Gazecie Prawnej o zaniżonej wycenie majątku SKOK Wołomin!       ...

Na przekręty najlepsze są Święta Bożego Narodzenia…

Tak jak zawieszenie działalności SKOK Wołomin miało miejsce celowo tuż przed świętami a.d. 2014 tak też w podobnym czasie sędzia-komisarz nakazała syndykowi zamieszczenie ogłoszenia w Gazecie Prawnej o zaniżonej wycenie majątku SKOK Wołomin!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaniżanie wartości SKOK Wołomin przez dysydentów postepowania upadłościowego

21.12.2017  Kulisy spraw – „O upadłości SKOK Wołomin”
– wymuszone spotkanie i przesłuchanie członków Stowarzyszenia przez prok. Janusza Grzyba na przykręcanych do podłogi krzesłach w specjalnej sali Prokuratury Krajowej.

W spotkaniu miał uczestniczyć dyrektor Departamentu Postepowania Gospodarczego Prokuratury Krajowej Michał Ostrowski, ale… nie stawił się. Z ramienia PK byli obecni prok. Janusz Grzyb z tego samego departamentu oraz prok. Henryka Gajda-Kwapień, przedstawiciel Departamentu Postepowania Sądowego, któremu podlega obecna również na tym spotkaniu prok. Agata Nowak-Pietrucha z PO Warszawa-Praga.
Prok. Pietrucha to ewidentny słup, kompletnie się nie odzywała, to wygląda tak jakby ktoś jej wydawał rozkazy/polecenia. Prok. Henryka Gajda-Kwapień wydusiła z siebie kilka zdań nie na temat, nie zna w ogóle zagadnienia. Dyskurs prowadził prok. Grzyb, który na kilku wcześniejszych spotkaniach (w normalnym pokoju) już kilka razy nas okłamał co robi i ma wykonać prokuratura, a zwłaszcza jakieś wirtualne „Zespoły prokuratorów”. Nawet wyrwało mu się, że tylko na naszą prośbę jest prowadzone postępowanie przeciwko syndykowi w Prokuraturze Okręgowej Białystok przez prok. Elżbietę Sobecką-Rulkę (Sygn. akt PO II DS 18.2017), ale nikt i tak nie postawi zarzutów syndykowi, bo nie ma ku temu żadnych podstaw. Chcieliśmy, by prokuratura wystąpiła do Sądu i wniosła zarzuty w związku z ogłoszeniem, że ukończono opis i oszacowanie przedsiębiorstwa Upadłego, ale prok. Grzyb nie rozumiał lub nie chciał zrozumieć na czym polega przekręt w zaniżeniu przez firmę BEST szacunku nieruchomości, mimo, iż przyznał, że czytał opracowanie biegłych aż 4 razy!
Jedyne co nieco poruszyło i zbulwersowało prok. Grzyba to słowa o komisji śledczej ds. SKOK Wołomin, że na pewno będzie jednym z pierwszych do składania zeznań…

– obniżenie wyceny majątku SKOK Wołomin przez grupę przestępczą – z 550 mln złotych (oszacowanie zabezpieczeń hipotecznych kredytów przez Instytut Zarządzania i Inwestycji Uniwersytetu Szczecińskiego) do 72 mln złotych ( przez firmę windykacyjną BEST S.A.  Gdynia/Elbląg)
– Bankowy Fundusz Gwarancyjny dąży do obniżenia wyceny majątku SKOK Wołomin, czyli działa na własną… niekorzyść
Gospodarzem programu był Wojciech Surmacz.

https://www.polskieradio.pl/130/5561/Artykul/1967090,Kulisy-Spraw-O-upadlosci-SKOKu-Wolomin

 

Zgodnie z naszymi przewidywaniami afera SKOK Wołomin dobiega do szczęśliwego końca, czyli do sprzedaży portfela kredytowego tym którzy te 3 mld złotych wyłudzili za symboliczną złotówkę. Zakończona w sierpniu br. wycena majątku (zabezpieczeń hipotecznych kredytów), pomimo zlecenia jej wiarygodnej instytucji została „skręcona”. Instytut Zarządzania i Ekonomii Uniwersytetu Szczecińskiego został postawiony pod ścianą i musiał zlecić końcową fazę oszacowania prywatnej firmie windykacyjnej BEST z Gdyni, dzięki staraniom BFG, które groziło prof. D. Zarzeckiemu z Uniwersytetu Szczecińskiego nawet bankructwem. BEST przeszacował odzysk z nieruchomości wycenionych przez Instytut z 530 mln zł na 72 mln zł, nie podając żadnej metodologii działań, tak po prostu. Dziwnym trafem wartość majątku ustalona tą niezidentyfikowaną metodą jest o 400 tys. zł mniejsza niż wierzytelność deponentów (119 mln) i tak jak zakładał syndyk już 3 lata temu „nikt tego nie kupi”.

A na koniec matematyczna sentencja: CND – Co Należało Udowodnić.

 

Przy okazji oszacowania musiały zostać ujawnione nazwiska kredytobiorców, aczkolwiek całą dużo bogatszą bazą dysponuje syndyk – są one w systemie Skokcom. Sprawdziliśmy tylko wycinek, ich powiązania gospodarcze i majątki. Nie wiedzieć czemu Prokurator Generalny Ziobro nie ściga 350 najbogatszych kredytobiorców, zadłużonych w SKOK Wołomin na ponad 800 mln zł. Tzn. my wiemy czemu, ale to osobiście informacja dla Pana Premiera, Pana Prezesa… Posiadamy też bogaty materiał zdjęciowy nt. pomysłodawców i beneficjentów afery i nie chodzi tu bynajmniej o oficerów WSI których powszechnie lansują dysydenci postępowania poprzez środki masowego przekazu, medialne agencje informacyjne: PAP, IAR i in.
Przy okazji miesiąc temu (…) z Gazety Polskiej odkrył co łączy aferę SKOK Wołomin z aferą hazardową, (…) to pełnomocnik (…), a ten to kolega (…) i dyr. TVP. Myśmy wiedzieli juz dawno co łączy Wołomin z (…), ale nikt nas nie chciał słuchać. Sławomir Janowicz z Ostródy wyprał w Wołominie dobre kilka mld złotych z hazardu. Agnieszka Sinkiewicz, tajemnicza notariusz z Ostródy powiązana z Janowiczem, jest zatem nieprzypadkowym członkiem rady wierzycieli SKOK Wołomin. Dla pełnej reprezentatywności mafii brakuje jeszcze tylko w Radzie Wierzycieli kpt. Piotra Polaszczyka.

(W tym miejscu, posłowie w sejmie, powinni zgotować dla ministra Ziobro owację na stojąco).

 

________________________________________________________________________________

Niewtajemniczonym, wyjaśnia o co chodzi w aferze SKOK Wołomin red. Witold Gadowski. Krótko, tylko z grubsza, bez nazwisk, konkretów, pomija pewne fakty…  Ale i tak wykazał się odwagą, bo inni dziennikarze nabrali wody w usta i trzęsą portkami, zarówno w prywatnych rozgłośniach jak i w tych gdzie „rządzi” prezes TVP.

2 komentarze do „Na przekręty najlepsze są Święta Bożego Narodzenia…

 1. piter

  Mam pytanie do członków i zarzadu Stowarzyszenia.

  Dlaczego Wy na forum piszecie bardzo istotne rzeczy dla przekazu medialnego, a w studiu TV bądz radiowym w ogóle o tym nie wspominacie.

  Np. to,ze syndyk to syndyk dyżurny przy kazdej większej aferze i prowadził upadłosc OLT Express.

  To ważna wiadomość i bardzo, że tak powiem lepka i z łatwoscią dotrze do widza lub słuchacza.
  Nie mówicie nic o wydatkach syndyka, czy uzasadnione, czy nie.
  Nie informujecie o dochodach syndyka, a to najbardziej moze chwycić w naszym społeczeństwie i zbulwersować co może zaostrzy spojrzenie.

  Wreszcie dlaczego nie podniesiecie tematu równosci obywateli?

  Frankowicze to poszkodowani.
  W aferze reprywatyzacyjnej są poszkodowani i komisja odda im pieniądze, a kto wie, może i nawet nowe mieszkania dostaną.
  O takich sprawach też powinniście trąbić.

  W ogóle w Waszych wystapieniach przeważa przekaz tak jakby naprawdę chodziło tylko o to, że jest afera, jest mechanizm. Że zależy Wam na ukaraniu winnych za wszelką cenę tylko i wyłącznie. O poszkodowanych i skutkach ludzkich nic.

  Odpowiedz
 2. Robert

  Podstawy prawne wezwania pkt4. ( otrzymałem wezwanie do zapłaty w kwietniu )
  „Zgodnie z par59 ust 5 Statusu SKOK w Wołominie z dnia 24.04.2014r (tekst jednolity), każdy członek ponosi odpowiedzialność za straty bilansowe kasy do podwójnej wysokości wpłaconych uprzednio i posiadanych udziałów. Powyższe postanowienie Statutu wprowadza zatem obowiązek określony w treści art.26 ust.3 ustawy o skok. Dla wskazanego obowiązku nie znajduje zastosowania art.19par3 ustawy z 16.09.1982r prawo spółdzielcze ( Dz.U. 1982 Nr 30 poz 201 ze zm.) , gdyż zgodnie z art.2 ustawy o skok , przepisy tej ustawy stosuje się tylko w zakresie nieuregulowanym ustawą o skok.”
  Pytanie kto uchwalił statut SKOK z dnia 24.04.2014r ? Czy jest dostęp do statutu i uchwały?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 21 grudnia 2017