Na ważne tematy nie ma czasu. Do „Studio Polska” może przyjść każdy kto chce podzielić się swoimi poglądami na sprawy poruszane w programie. Ale to tylko teoria. W studio zasiada ok. 60 osób, ale tylko wybrane osoby z pierwszego rzędu mają przypięte mikrofony bezprzewodowe z mikr ...

Studio Polska, czy Studio Obłuda? 19 maja i 23 czerwca 2018r.

Na ważne tematy nie ma czasu.
Do „Studio Polska” może przyjść każdy kto chce podzielić się swoimi poglądami na sprawy poruszane w programie. Ale to tylko teoria.

W studio zasiada ok. 60 osób, ale tylko wybrane osoby z pierwszego rzędu mają przypięte mikrofony bezprzewodowe z mikroportem, poza „właściwymi” poglądami „znają się” niemal na wszystkim.
Są to dyżurni posłowie PiSu oraz tzw. swoi „niezależni” eksperci, którzy nie są niezależni od mediów senatora Biereckiego – Karnowskich oraz inni poprawni politycznie, niestety również zdarzają się jednostki z Gazety Polskiej oraz fachowcy opłacani przez banki i skoki. Jak się słucha tych lizusów, którzy wazelinują władzy we wszystkim i zachwalają pod niebiosa rządy PiS to zbiera się na wymioty… Do tego kabaretu wrzuca się zawsze jednego wystawionego młodego chłopaka, sympatyka PO lub lewicy, ale to żaden przeciwnik.

Prowadzący też są odpowiednio dobrani – nowe gwiazdy Telewizji Publicznej, miotająca się z lewa na prawo Pani Magdalena Ogórek oraz Jacek Łęski, wyciągnięty z tłumu i wypromowany przez „frankowiczów”, którym pokazuje teraz figę. Niektórzy uważają, że podobno spec od public relation, mający kontakty ze służbami specjalnymi: https://gf24.pl/wydarzenia/kraj/item/575-dziennikarz-piarowiec-szpieg
Moderują oni odpowiednio dyskusję dopuszczając do głosu w 99% swoich gości z mikrofonami – tubylców z pierwszego rzędu oraz panów pokroju Adama Borowskiego i młodszego Walusia – eksperta od wszystkiego.

To jest pluralizm wg naczelnego Jacka Kurskiego.
Należałoby zaprosić w końcu nowe twarze do studia, bo stali tubylcy z pierwszej ławki tylko zaniżają oglądalność programu – monotonia, i obrażają widzów.
Ale co to ich obchodzi, przecież to media publiczne, kasa i tak się znajdzie…

——————————————————————————————————————————-

Nawiązując do przedmiotowego programu, udało się nam na prawie dwie godziny trwania programu raz zabrać głos. Rozmawialiśmy poza programem również z red. Jackiem Łęskim, który nie widzi problemu ludzi, którzy stracili oszczędności życia w SKOK Wołomin oraz kilkuset tysięcy członków SKOKów do których syndyk obecnie wyciąga łapę przesyłając wezwania do zapłaty. Redaktor otrzymał od nas wszystkie materiały kilka tygodni temu i obecnie „udaje Greka”.
Czy to nie zbieg okoliczności, że jest on prezesem założonego 24 marca 2014 roku (tuż przed dużymi bankructwami SKOK Wspólnota, SKOK Wołomin i SK Bank) stowarzyszenia osób poszkodowanych przez Instytucje Finansowe „Przywiązani do polisy”?
Jaka jest misja Stowarzyszenia? Z ich statusu wynika, m.in.: ochrona praw i interesów konsumentów zagrożonych lub naruszonych przez działalność instytucji finansowych oraz przez oferowane przez nie produkty; dążenie do poszanowania i pełnej realizacji praw konsumentów przez instytucje finansowe, etc.
https://mojepanstwo.pl/stowarzyszenie-osob-poszkodowanych-przez-instytucje-finansowe-przywiazani-do-polisy
Pan redaktor zaprosił do studia klakierów ze swojego Stowarzyszenia, sympatyków i członków PiS, dał im mikrofon i pozwalał zagłuszać innych, by komplementowali sprawnie funkcjonującą prokuraturę rządową i służby im podległe.
Zbieg okoliczności?
„KNF zadziałał prawidłowo i Prokuratura wszczęła postępowanie” – stwierdza Piotr Sułek z tegoż Stowarzyszenia. Wolne żarty, czy ten Pan urwał się z choinki bełkocząc takie dyrdymały?
Brak wiedzy? Zapewne dlatego dostał mikrofon, bo pierwszy rząd krzesełek musi bronić poczynań PiSu i… banków oraz Skoków. A na koniec podsumowuje, że „Prokuratura nie jest od odzyskiwania pieniędzy…” Czy tak wygląda obrona osób poszkodowanych przez instytucje finansowe przez Stowarzyszenie pana red. J.Łęskiego? Jaki jest cel działania tej organizacji i jaką rolę pełni właściwie pan Łęski?
Razem z chłopakami ze swojej ferajny powinien jeszcze zaprosić do programu kolejnego fachowca, posła PiS, byłego głównego ekonomistę Kasy Krajowej SKOK Janusza Szewczaka, który również w polisolokatach szuka afery, a nie widział, że pod swoim nosem trwała przez wiele lat w najlepsze afera, która wydrenowała całe środki z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, czyli z portfeli całego społeczeństwa.

Tym razem, zaskakując prowadzących program, zbuntowała się pokrzywdzona przez kredyty frankowe Barbara Szcześniak. Można by żartobliwie stwierdzić, że pani „blondynka” się podszkoliła i zadaje trudne pytania, aż pani Ogórkowa przecierała oczy ze zdumienia, co ta Basia wygaduje? Poprzednio zawsze każda wypowiedź Pani Szcześniak kończyła się: „…a za czasów PO to było jeszcze gorzej…”. Chyba w końcu zrozumiała, że red. Ogórek i Łęski ją wkręcają.
Szkoda, że nikt nie wspomniał, że jest przecież jeszcze Ministerstwo Finansów, NBP, czy te instytucje również opanowali banksterzy, czy koledzy premiera Morawickiego?

Nieoczekiwane wsparcie dla braku działań rządu w starciu z bankami i SKOKami przyszło ze strony zaproszonych gości z koła Kornela Morawieckiego „Wolni i Solidarni”: Agnieszkę Wojciechowską van Heukelom oraz Grzegorza Krzeszowskiego, których usadzono w centralnym miejscu, między mało zorientowanym posłem PiS Ryszardem Bartosikiem i red. Adamem Borowskim. Nader gorliwie w obronę układu banksterskiego zaangażowała się Pani Wojciechowska van Heukelom, która opowiadała po prostu kłamstwa i manipulowała, że jak Państwo i KNF dalej nie działa to też wina Donalda Tuska i 8 lat rządów PO. Nasze Stowarzyszenie wielokrotnie spotykało się z seniorem Morawieckim przekazując na bieżąco informacje. Okazuje się, że zostaliśmy tylko wykorzystani, do tej pory senior Morawiecki nie potrafił umówić naszego Stowarzyszenia z synem i nic w naszej sprawie nie zrobił, tylko donosił. W ten sposób przekonujemy się po raz kolejny po czyjej stronie stoi Premier polskiego rządu, na pewno nie po stronie ograbionego społeczeństwa. Obrończyni banksterki, Pani van Heukelom, nawet nie zająknęła się w programie o nieprawidłowościach w Prokuraturze, BFG, NBP i KNF, chociaż ma wiedzę z pierwszych rąk. No cóż, karierę polityczną robi się na podlizywaniu władzy i tym, którzy trzymają kasę, czyli bankom. Pani van Heukelom zawsze miała parcie na szkło, ale jej nie wychodziło, a historia pokazuje, że ma zerowy dorobek i nic nie osiągnęła, ze wszystkimi się pokłóci i wszyscy mają jej serdecznie dość. Na jej miejscu należałoby dać sobie spokój z działalnością polityczną i nie szkodzić ludziom, którzy działają w dobrej sprawie. Pani Wojciechowska van Heukelom to niedoszły prezydent Łodzi, działała w tylu różnych strukturach partyjnych, że ciężko policzyć, m.in. „Polska Jest Najważniejsza”, była przy Kluzik, Gowinie, Kukizie, K.Morawieckim i Zwiercan, kandydatka z list Kukiz’15 do sejmu, ekspert PiS w sprawach spółdzielczych, płynie po prostu z prądem, a na swoim facebooku chwali się uczestnictwem w programach red. Łęskiego, czyli krąg znajomych Królika się zamyka…

 

 

Minął miesiąc i w kolejny sobotni wieczór, dn. 23 czerwca 2018 r., afera GetBack powróciła do Studio Polska…

Niestety, ale temat ten prowadzący, wysztafirowani w szaliki z portugalskiej Biedronki, wprowadzili dopiero pod sam koniec programu, wcześniej wyganiając widzów sprzed szklanego ekranu politykierskim pompowaniem balona mundialowego. Kicz ten zajął im niespełna połowę czasu antenowego przewidzianego na tę audycję, choć tematu tego nie było w ogóle w ramówce. Wykorzystano przy tym pana Jana Tomaszewskiego, który lubi flirtować z polityką i jak chorągiewka zmienia poglądy. Przypomnieć należy, iż zaczynał on od wstąpienia do PRON popierając wprowadzenie stanu wojennego, wszedł do sejmu z listy PiS, a potem dał nogę do PO i się przeliczył, mandatu poselskiego nie uzyskał. Obecnie znowu chce iść z prądem i przyrównuje polityków PiS do piłkarskiej drużyny narodowej: https://sportowefakty.wp.pl/ms-2018/762327/mundial-2018-jan-tomaszewski-dla-rzeczpospolitej-szydlo-i-morawiecki-sa-jak-lewa
Tym razem chyba Jasiu sobie strzelił gola i następnego dnia miał sporego kaca, bo to co pokazała drużyna piłkarska to żenada, dno i wstyd…

A tak fajnie żyło się z dmuchania balona, nieprawdaż? Nie trzeba było rozmawiać o sprawach istotnych, nierozliczonych aferach, państwie z kartonu, etc.

Na rozmowy o aferze SKOK Wołomin w TVP nie ma szans dopóki nie dojdzie do gruntownej rekonstrukcji w zarządzie telewizji publicznej. PiS postawił na populistyczne formy zdobywania poparcia, więc ze szklanego ekranu szerokim strumieniem płynie tylko kiełbasa wyborcza. Wypisz, wymaluj: „…przez osiem ostatnich lat…”

Okazuje się, że afera GetBack wyjaśniana jest w takim samym tempie jak SKOK Wołomin, czyli „pod publiczkę”. Analogicznie tak jak w sprawie SKOK Wołomin, zatrzymuje się słupy, czyli Zarząd. Niedługo zapewne znajdą się tam agenci WSI, którzy wyprowadzili kasę do rajów podatkowych i w ten sposób zamiecie się aferę, a winnych nie będzie.

W dn. 23.06.2018 r. do Studia Polska standardowo zaproszono do pierwszych rzędów swoich fachowców, w tym oczywiście kolegę red. Jacka Łęskiego, Piotra Sułka, który tym razem już mniej ośmieszał się bezczelnym wychwalaniem pod niebiosa działań KNF i Prokuratury, za to zadawał retoryczne pytania o powiązania kapitałowe i właścicielskie firmy GetBack.

Głos zabrał również ekspert PiS eurodeputowany Karol Karski, pan „profesor” od rozpierduchy melexem na Cyprze: https://www.se.pl/wiadomosci/polska/posowie-pis-karol-karski-i-lukasz-zbonikowski-skazani-przez-cypryjski-sad-aa-WdMW-aPgV-KYQR.html
(Czyżby na Cyprze szukał pieniędzy z Wołomina?)
Europoseł stwierdził, że wszystko idzie organom rządowym sprawnie, państwo działa, „tutaj prawie wszystko jest w ręku” (ciekawe czyim?), więc powoływanie komisji śledczej jest niepotrzebne. 
W materiale przygotowanym przez TVP Info ponownie o kolejnej aferze finansowej wypowiada się poseł PiS Bartosz Kownacki, pracujący onegdaj w komisji weryfikacyjnej WSI posła Antoniego Macierewicza, która niczego nie wyjaśniła poza skierowaniem sprawy SKOK Wołomin na mylny trop, tj. kilku podrzędnych oficerów WSI. Obawiamy się, że tam gdzie pojawi się Bartosz Kownacki to nic nie zostanie wyjaśnione, a niedawno poseł zmienił Stanisława Pięte w komisji śledczej Amber Gold…

Zapewne gdyby nie pytanie red. Ogórek do posła niezależnego, czy jest za powołaniem komisji śledczej ds. GetBack, to prowadzący w ogóle nie udzieliliby nam głosu. Poseł jednak przekazał nam mikrofon i dzięki temu mieliśmy swoje dokładnie trzy minuty w programie.
Niestety, ale prowadzący red. Ogórek i Łęski bezczelnie robili wszystko, by przerwać naszą wypowiedź chociaż wcześniejsze dyrdymały wypowiadających się nie na temat jakoś im nie przeszkadzały.
Wystarczyło tylko porównanie działań pana Leszka Czarneckiego do wcześniejszych poczynań senatora Biereckiego i nagle włączyła im się cenzura.
Prowadzący program red. Jacek Łęski przerwał merytoryczną wypowiedź rzucając na koniec znaną już z tego programu farsę, że „Prokuratura nie jest od szukania pieniędzy”.
Komentarze z tweetera dokładnie pokazują jak widzowie oceniają taką postawę prowadzących.

O to, kto stał za aferą SKOK Wołomin, należy pytać senatora Grzegorza Biereckiego, który swego czasu twierdził, że winnych wyprowadzenia pieniędzy należy szukać wśród funkcjonariuszy WSI. Pierwszą osobą publiczną, która użyła takiego hasła w piśmie urzędowym, którego nikt nie widział, jest senator Grzegorz Bierecki, który przez 20 lat był szefem centralnej kasy SKOK i nadzorował cały system SKOK do końca 2012 roku. Wydaje się, że on coś powinien wiedzieć na ten temat, a nikt go jeszcze przez te blisko trzy lata tej afery nie zapytał, gdzie wyparowały te pieniądze, a nadzorca powinien mieć na ten temat wiedzę.

 

 

3 komentarze do „Studio Polska, czy Studio Obłuda? 19 maja i 23 czerwca 2018r.

 1. MIROSLAWA

  PIERWSZY POWINIEN SIEDZIEĆ LESZEK CZARNECKI BO ZA PIENIĄDZE UKRADZIONE POPRZEZ POLISOLOKATY WYBUDOWAŁ WE WROCŁAWIU sky TOWER ALE BYŁO MU MAŁO I ZALOZYŁ GETBACK TO GDZIE JEST CBA

  Odpowiedz
 2. ZibiKar

  Dzisiejsza prokuratura jest tylko po to by mataczyc akta sto też do jednej rzeczywistości mój przykład dwie osoby niemal zabito dopalaczami są kalekami ubezpieczone wysoko wzięto telefon wszystko przy użyciu pigułek gwałtu poszedłem na policję prokurator wszystko zmataczyl daty wyjęte z palca w sądzie zadawałem pytania prokurator zero odpowiedzi tak działa mafia za napiwek

  Odpowiedz
 3. bombardier

  Z tego programu powinien zniknąć poseł Czarnek udający eksperta w każdej dziedzinie, z wykształcenia teolog

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 20 maja 2018