Poranek Wnet  26.06.2018 - polski rząd nie ma pod kontrolą systemu bankowego. Polemika z „ekspertem” Jerzym Bielewiczem. Kłótnia tyczyła się sprawności polskiej prokuratury w sprawie GetBack. https://youtu.be/wjXAgU92knU Jerzy Bielewicz - publicysta wPolityce.pl, Gaze ...

SKOK Wołomin vs GetBack

 

Poranek Wnet  26.06.2018 – polski rząd nie ma pod kontrolą systemu bankowego.
Polemika z „ekspertem” Jerzym Bielewiczem. Kłótnia tyczyła się sprawności polskiej prokuratury w sprawie GetBack.

Jerzy Bielewicz – publicysta wPolityce.pl, Gazety Bankowej, ekspert ekonomiczny PiS – wielokrotnie występował w konferencjach prasowych w sejmie z posłami PiS w roli eksperta.
Wg portalu wPolityce: „Finansista, były prezes stowarzyszenia „Przejrzysty Rynek”, absolwent Ivey Business School na Uniwersytecie Western Ontario i Politechniki Warszawskiej, wydziału Inżynierii Chemicznej, były doradca Goldman Sachs i Royal Bank of Kanada, specjalista „turn around” – naprawy przedsiębiorstw i komentator wydarzeń w światowej gospodarce”.

Jerzy Bielewicz kilka lat temu pisał, że: „Stabilność systemu bankowego narusza każda kolejna afera zamieciona pod dywan”, bronił frankowiczów, „jeździł” po nadzorze finansowym, ministerstwie finansów, BGK, NBP, przytaczając w swoich tekstach oświadczenia złożone na posiedzeniach senatu przez… senatorów Grzegorza Biereckiego i śp. Henryka Ciocha, czyli osób tworzących system SKOK w Polsce, a teraz gardłuje, że nadzór nad kasami jest bardzo sprawny.

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Kiedyś krytykował banksterów, a teraz ich broni, ma do powiedzenia tyle, że „Za rządów Tuska, PO-PSL państwo nie działało, chwała rządowi PiS…”
„Pan Bielewicz jest coraz mniej wiarygodny, ze skromnego kiedyś człowieka stał się ordynarnym bucem” – to tylko łagodniejsze komentarze osób umieszczone pod nagraniem programu WNet na portalu you tube.
W audycji pan Bielewicz kluczy, mataczy jak typowy polityk, leje wodę, by nic nie powiedzieć. Śledząc jego karierę wszystko jest jasne, tym bardziej, że dostał awans:
https://www.pb.pl/jerzy-bielewicz-zostal-powolany-na-stanowisko-wiceprezesa-zarzadu-kuke-819599

Do afery SKOK Wołomin przykleja oklepaną już przez tzw. komisję Macierewicza łatkę WSI. Mataczy: „Pan mi się przedstawił w sejmie… Nie mam do pana zaufania„.
Używa niejasnej terminologii „toksycznych aktyw„. Chyba towarzyszowi Bielewiczowi pomyliło się to z aktywem partyjnym…  Stęka, jąka się, kluczy o roli audytorów, nadzoru KNF, ale ostateczna reakcja Prokuratury jest prawidłowa, bo w GetBack siedzi „dwóch facetów„. Aczkolwiek przyznaje, że „w Prokuraturze są sami idioci, nie ma łączenia faktów„. Wodotrysk jakich mało, zobrazowany opowieścią, że w jakimś filmie jakiś adwokat przypomina przestępcę… A tak w ogóle, to nie może mówić, bo boi się być sądzony… Kłamczuch i tchórz jakich teraz wielu, dostali posadę, stosowne apanaże i mają przyklaskiwać…

 

 


Komentarz w TV Republika „Wolne głosy” 21.06.2018 r.
Dlaczego „dobra zmiana” prowadzi działania naskórkowe i nie rozlicza świata „polskich kolesi”?


02.07.2018  „Ekonomia Raport” – red. Krystian Kaźmierczak w rozmowie o skoku na bank. Goście to Marcin Karliński oraz Piotr Sułek (Stowarzyszenie „Przywiązani do Polisy”) – ryzyko związane z lokowaniem pieniędzy.

4 komentarze do „SKOK Wołomin vs GetBack

 1. z Legnicy

  Prokurent w GetBack pani Karolina Pelc to żona radcy prawnego Pawła Pelca pracującego dla Kasy Krajowej SKOK…

  Odpowiedz
 2. Monika G. z PZU

  NO I CO Z TEGO.
  GADKI SZMATKI
  SPOŁECZENSTWA TO NIE OBCHODZI
  ZOSTAŁA GARSTKA FRAJERÓW I BRUŻDZI

  Odpowiedz
  1. Andrzej Gasidło GetBack

   Andrzej Gasidło inwestował swoje gigantyczne prowizje od GetBacku w budowie klubów sportowych „MRS. SPORTY”… To się nazywa pralnia!

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 26 czerwca 2018