Szanowni Państwo             Zwracamy się do blisko 800 poszkodowanych deponentów o łącznej wierzytelności ok. 119 mln zł i 85000 szeregowych udziałowców Kasy. Pierwsi walczą od ponad 2 lat o swoje oszczędności, drudzy zostaną niebawem zwindykowani na kwotę łącznie 68 ml ...

ZMIANA POZOROWANA

Szanowni Państwo

 

          Zwracamy się do blisko 800 poszkodowanych deponentów o łącznej wierzytelności ok. 119 mln zł i 85000 szeregowych udziałowców Kasy.

Pierwsi walczą od ponad 2 lat o swoje oszczędności, drudzy zostaną niebawem zwindykowani na kwotę łącznie 68 mln zł tylko za to, że byli członkami SKOK Wołomin.

 

          Jednym i drugim Wojciech Kwaśniak (były wiceszef KNF) zarzuca sprawstwo kierownicze w wartym 3 mld zł „skoku stulecia” na skutek niedostatecznej więzi członkowskiej szeregowych członków kasy z członkami Zarządu SKOK. Nomen omen, byłymi oficerami WSI.

To narracja z początków afery, z posiedzeń specjalnej podkomisji posła Święcickiego, w stylu „złodziej krzyczy, łapać złodzieja”, bo to przecież KNF i Kasa Krajowa nadzorowały od wielu lat legalnie działające przedsiębiorstwo bankowe, któremu powierzyliśmy swoje oszczędności. Niebywałe jest to, że funkcjonariusze instytucji nadzoru winę za oczywiste zaniechania przenoszą na klientów, którzy żadnych instrumentów nadzoru nie posiadali.

          Postawmy sprawę jasno, o żadnym nadzorze nie mogło być mowy, bo afera tych rozmiarów, rozgrywana przez służby specjalne, nie miała prawa się zdarzyć bez uwikłania w nią elit politycznych, zarówno spod znaku „złej” jak i „dobrej zmiany”. Dobitnym przykładem, potwierdzającym tę tezę jest przebieg postępowania upadłościowego, postępowania, które nie ma precedensu w historii, bowiem intencją syndyka od początku jest pozbawienie tzw. „nadgwarantów” prawa do wierzytelności, wbrew intencji ustawodawcy, czyli innymi słowy złamanie prawa. Pomimo, że jest to syndyk do zadań specjalnych, o numerze licencji 007, taki James Bond wśród syndyków, który prowadzi wszystkie znaczące upadłości sektora bankowego. Niestety, trafił na przeciwnika, a miało go nie być, bo przecież pieniądze wypłacił Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Ten przeciwnik to patron Stowarzyszenia, św. Michał z mieczem, pogromca mocy piekielnych. Sytuacja jest poważna, bo ostatnio nawet z otoczenia dysydentów postępowania upadłościowego padło pytanie: Kto za nami stoi? Odpowiedzieliśmy zgodnie ze stanem faktycznym, że prawdopodobnie cała Trójca Święta.

          Od pierwszego starcia ze św. Michałem, dwa lata temu syndykowi z pomocą pośpieszyły wszelkie moce piekielne, pod sztandarem BFG, KNF, Ministerstwa Finansów i Ministerstwa Sprawiedliwości. Generując na wyścigi opinie i wykładnie, że czarne jest białe, a białe jest czarne. Ale były to czasy złej zmiany, więc królowanie zła było oczywiste…

          Nastała zmiana dobra i tu niespodzianka… Zmieniony, dobry prezes BFG chce utopić św. Michała w łyżce wody, a nowy Minister Sprawiedliwości przychyla nieba syndykowi i podpisuje się pod opinią prawną, która zmienia prawo, choć nie ma do tego… prawa. Na pocieszenie toczy się kilka pozorowanych śledztw przeciwko dysydentom postępowania upadłościowego, które jak się można spodziewać są kolejno umarzane. To faktycznie jest zmiana, ale pozorowana.

 

          Wspomnieliśmy o pierwszej, historycznie, Komisji Finansów Publicznych zajmującej się aferą SKOK Wołomin, sprzed ponad dwóch lat. Wspomnijmy też o tegorocznej serii posiedzeń Komisji Finansów nt. nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym SKOK do których doszło po dwuletnich zabiegach garstki osób ze Stowarzyszenia. Niestety wciąż obowiązuje linia całkowitej ochrony sprawców największego w historii polskiej bankowości przekrętu, kosztującego społeczeństwo w przedwyborczym roku 6 mld zł. Ta astronomiczna kwota to połowa stanu rezerw BFG gromadzonych przez 25 lat, a wyłudzonych w jednym tylko roku. Dlaczego nikt „na górze” wyjaśnieniem tej mega afery się nie interesuje, a wszelkie działania, w tym postępowania prokuratorskie i komisje sejmowe to inicjatywa oddolna osób poszkodowanych, tzw. strony społecznej? Odpowiedź jest prosta, zarówno dobra jak i zła zmiana w aspekcie finansowym jest przez służby specjalne kontrolowana. Dowodzą tego chociażby zdjęcia z imprez integracyjnych SKOK Wołomin, gdzie pod egidą agentów WSI biesiadują znaczący politycy wszystkich opcji, nie wyłączając PO i PiS. Dlatego też syndyk jest od początku postępowania tak zupełnie bezkarny w ewidentnym zamiataniu afery pod dywan, bo to się wszystkim opcjom politycznym opłaca i jak mawiał były prezes BFG Jerzy Pruski: „Nic się w tej sprawie nie da zrobić”. Narzędzie zbrodni, czyli portfel kredytowy SKOK musi być ukryte, a co za tym idzie deponenci muszą stracić swoje oszczędności. Bo jak twierdzi od zawsze syndyk Kochański: „Nikt tego nie kupi”. Teraz wiecie Państwo dlaczego.

 

          Pozostaje nam bezsilna wściekłość wobec perfidii rozgrywających aferę SKOK Wołomin polityków i funkcjonariuszy wszelakich służb, państwowych i specjalnych. Mamy nadzieje, że ta wściekłość przyniesie nieoczekiwany dla nich owoc. Solidarności i odważnego wspólnego działania ośmiuset poszkodowanych rodzin bezpośrednio i 85000 odpowiedzialnych pośrednio.

 

          Apelujemy do Państwa o wstępowanie w szeregi Stowarzyszenia i zgłaszanie akcesu uczestnictwa w pozwie zbiorowym przeciwko syndykowi. Skorumpowani politycy przestraszą się tylko znaczącej reprezentacji społecznej, po dobroci i w rozproszeniu skazani jesteśmy na porażkę.

60 komentarzy do „ZMIANA POZOROWANA

 1. Piter

  Stowarzyszenie samo sobie strzela w stopę publikując informacje o „garstce osób” zaangażowanych. Posłowie też mogą wejść tutaj i przeczytać to i owo i wiedza juz jak mają sie zachować. Ja osobiscie nic nie straciłem ale Wam kibicuje z pewnych powodów i mówie Wam nie możecie mówic o pewnych rzeczach otwarcie.
  System „dobrej zmiany” i poprzedniej władzy wyłapuje wszystko i wszystko analizuje.

  Odpowiedz
  1. Teo

   Właśnie o to chodzi żeby wszyscy, w tym dziennikarze, posłowie, urzędnicy czerpali wiedzę „z pierwszych rąk” co tak naprawdę się dzieje w postępowaniu upadłościowym, bo sprawa jest przez media zamiatana i brak jest jakichkolwiek informacji, gdziekolwiek, nawet w Internecie.
   Ta strona jest to jedyne prawdziwe źródło informacji na dzień dzisiejszy. Niestety.

   Złodzieje i ta banda schowana za plecami syndyka i sędziego, która mamoną kieruje urzędnikami i tak wszystko wie.

   Odpowiedz
  2. Przemysław

   do Piter

   Ciekawe z jakich powodów nam kibicujesz? Jesteś z tej dobrej, czy złej zmiany?
   Nie chcesz jak się otwarcie mówi o przekręcie na miliardy i zamiataniu tej afery pod dywan?

   Odpowiedz
  3. Artur

   ’…Wam kibicuję z pewnych powodów…’

   Piter, nie ściemniej, straciłeś i dlatego kibicujesz.
   Weź chłopie pomyśl – nie kibicuj tylko po prostu przyłącz się do działania i rób to co potrafisz zamiast śledzić jak inni zapieprzają za Ciebie!
   A może jesteś jedną z tych osób co nawet złamanego grosza na działalność Stowarzyszenia nie dali (myślę o składkach)?
   Jeśli tak to nieładnie, sobie tylko szkodzisz.

   Odpowiedz
 2. Mirek

  Za czasów świetności Skok Wołomin politycy ze wszystkich partii od lewicy do prawicy, od dołu do góry jedli, pili i się bawili na imprezach w Wołominie. Opisywała to gazeta firmowa Skok Wołomin „Dobry znak”.
  Z lektury poszczególnych numerów można się dowiedzieć jak tam było i kto tam bywał.
  Odrębną sprawą są felietony i artykuły w tej gazecie, byłych jak i obecnie piastujących wysokie stanowiska, polityków.
  Teraz gdy „koryto” w Wołominie się wywróciło politycy chcą żeby RACHUNEK za te balety i swawole, kręcenie filmów – ZAPŁACILI WIERZYCIELE I CZŁONKOWIE Skok Wołomin.
  To nie honorowo. Tak nie przystoi klasie politycznej.
  Ale może to nie ta klasa – może to okręgówka, albo jeszcze niżej.

  Odpowiedz
  1. Bubu

   Chyba za czasów świetnie kamuflowanego złodziejstwa pod przykryciem Kasy Krajowej, KNF, wszystkich opcji politycznych.

   Odpowiedz
 3. poszkodowana

  Czy trzecie posiedzenie Komisji już się odbyło. Miało się odbyć 11 maja br.
  Jaki był przebieg obrad Komisji? Gdzie można coś przeczytać na ten temat?

  Odpowiedz
 4. Teresa

  Jestem zdezorientowana co czynić. Czy płacić czy nie?
  Czy ktoś może coś doradzić,
  Sadząc po wypowiedziach na tej stronie nikt naprawdę nie wie co robić.

  Odpowiedz
  1. Bubu

   Tak naprawdę to guzik to kogokolwiek obchodzi. Płać i tak guzik straciłaś chyba, przynajmniej tyle strać. Jesteś nadgwarantem? Jak nie to dupci nie zawracaj.

   Odpowiedz
 5. Bubu

  Szewczak jeden ze złodzieji skokowskich tylko czeka na przedawnienie sprawy i zwala wszystko na KNF. Oni wszyscy są winni. Dalej liczcie na PiS.

  Odpowiedz
  1. Poszkodowany

   Jeżeli sądzisz i masz na to dowody, że Szewczak jest czemuś winny to donieś do prokuratury a nie oczerniaj człowieka.

   Odpowiedz
   1. Bubu

    Wszyscy to złodzieje i oszuści !!! Ciekawe kto przez tyle lat ściemniał jakie to biedne i niesłusznie nękane skoki są uczciwe i dobre, bo to tylko polski kapitał i banki chcą go zniszczyć. I co ? Banda złodzieji i oszustów. A kto był w Kasie Krajowej. A gdzie Bierecki? To dopiero cwaniak nad cwaniakami i reszta tej bandy też.

    Odpowiedz
    1. Bubu

     To administrator strony decyduje jakie komentarze umieścić a jakie nie. Czyli E. i A. Więc nie walić ściemy. Oni wszyscy, ci politycy, wiedzą jakimi są skur…… !!!

     Odpowiedz
     1. Bartek - Bubu

      Administrator tej strony bierze na siebie całkowitą odpowiedzialność za komentarze, które tu się pojawiają. Pisać można różne pierdoły. To administrator, właściciel strony czyta wszystkie komentarze przed opublikowaniem i to on jest odpowiedzialny za ich opublikowanie.

  2. Renata.T.

   Nie jest ważne to, kto co o kim sądzi.
   Ważne jest to jaki jest stan prawny wezwań syndyka. Tak naprawdę to nikt chyba w Polsce nie jest w stanie wiarygodnie i obiektywnie powiedzieć czy wezwania syndyka są prawomocne.
   Co prawnik to inna odpowiedź. Tu leży sedno sprawy – czy syndyk ma prawo żądać wpłat w kwocie podwójnej wysokości wkładów członkowskich?
   Jak dotąd nikt nie potrafi powiedzieć czy syndyk ma rację czy jej nie ma.

   Czy syndyk nie może potrącić sobie kwoty wkładu z pieniędzy, które zostały w SKOK (jeśli oczywiście ktoś udowodni, ze jego żądania są prawomocne!)?
   Czy Kasa Krajowa nie może wydać wiążącej wszystkich opinii w tej sprawie?

   Odpowiedz
   1. katarzyna

    czy ktoś dotarł może do informacji, czy syndyk może potrącić sobie te podwójne udziały z kwoty, którą skok jest winny wierzycielom ? Przecież to kuriozalne jeszcze dopłacać !

    Odpowiedz
    1. Bartek - Bubu

     Tak. Może potrącić Tobie z wypłaty. Płać! Będzie przynajmniej więcej kasy jako wartość ogólna upadłego. Głupie pytania. Wszyscy członkowie bez wyjątku powinni wnieść po około 30 tys. aby pokryć wszystkie zobowiązania, łącznie z BFG wtedy i nadgwaranci by kasę odzyskali. Tak ja to widzę.

     Odpowiedz
 6. Bubu

  Możecie sobie komisjować w nieskończoność. Z tego nikt nigdy nie otrzymał żadnych pieniędzy oprócz złodzieji-posłów. Oni mogą sobie to prowadzić w nieskończoność. Sprawa zaraz się przedawni.
  To tak jakby złodziej uczestniczył w śledztwie i nim kierował.
  Kasa Krajowa, Szewczak, Sasin, może jeszcze Gazda, Serafin itd by w tym uczestniczył. Oni tylko chronią swoje dupy i Kasę Krajową. Zwalają na KNF bo wiedzą, że skarbu państwa nikt nie ruszy.

  Odpowiedz
  1. Bubu

   Cel komisji to debatować w nieskończoność tak, aby nic z tego nie wynikało.

   Odpowiedz
  2. Paweł

   Poprawnie piszemy „ZŁODZIEI”.

   Do kogo piszesz Ala – „Możecie sobie komisjować w nieskończoność”?
   Chyba nie do siebie, bo nawet nie stać Ciebie na zapłacenie składki dla tych społeczników co również w Twojej obronie walą głową w mur!
   Gdyby nie osoby ze Stowarzyszenia to już dwa lata temu zamieciono by Twoją kasę pod dywan.

   Odpowiedz
 7. Bubu

  Tak jak zawsze wykiwają Was wszystkich od początku do końca. Już wykiwali kilka razy.

  Odpowiedz
  1. Paweł

   Następny mądrołek.

   Stowarzyszenie zapraszało wszystkich chętnych na posiedzenia komisji.
   Dlaczego nie przyszedłeś i nie zabrałeś głosu tylko bijesz pianę?

   Odpowiedz
 8. Bubu

  Proponuję składać pozwy przeciwko Kasie Krajowej, KNF, Skarbu Państwa, bezpośrednio przeciwko złodziejom z tego „pfuuu” „skoku” tak bronionego za czasów PO przez pisowskie „pfuu” „niby” media i przeciw osobom prywatnie z powództwa cywilnego tj. Kwaśniak, Jakubiak, Stawski, Leszczyna-która w swoim piśmie oficjalnie pisze „zarządca musiał tak ogłaszać, iż wszystko jest w porządku, aby nie wywoływać paniki” – podstawowa sprawa art.286 i wiele innych, wprowadził w błąd świadcząc nieprawdę co do sytuacj w tym „pfuu” „skoku” co przyczyniło się bezpośrednio do niekorzystnego rozporządzena majątkiem nadgwarantów.
  Stawski za przyzwoleniem ówczesnego MF i KNF wręcz publicznie kłamał.
  KK tylko się przyglądała i wszystko miała w nosie.
  Prywatne pozwy proponuję także składać przeciwko Biereckiemu, Szewczakowi, Sasinowi największym beneficjentom systemu tego „pfuu” niby „skok”.
  Sprawa niedługo się przedawni.

  Odpowiedz
  1. Bartek - Bubu

   Dokładnie. Trzy lata jest teraz na przedawnienie sprawy. Tyle jeszcze Kasa Krajowa wytrzyma w robieniu uników. A potem pocałujcie nas w dupcię… nadgwaranci ignoranci. Oni wszyscy razem współpracują aby nikt nie poniósł odpowiedzialności. PO złożyła wniosek o komisję śledczą w tej sprawie. Serafina załatwią. Nienadgwaranci powinni zapłacić podwójne udziały. W sumie nic nie stracili i to oni wycofali kasę przyczyniając się w jakimś stopniu do tego wszystkiego. Składać pozwy teraz przeciwko KK, KNF, MF, Leszczynie, Stawskiemu, Jakubiakowi-teraz siedzi w mbanku, wdzięczność mbanku za Stawkiego, Kwaśniakowi, Szewczakowi, Sasinowi, Skowrońskiej, Komorowskiemu i całej reszcie tej bandy POPiS, która dała piękny popis swojego kur….

   Odpowiedz
   1. Renata. T.

    Nie jest ważne to, kto co o kim sądzi.
    Ważne jest to jaki jest stan prawny wezwań syndyka. Tak naprawdę to nikt chyba w Polsce nie jest w stanie wiarygodnie i obiektywnie powiedzieć czy wezwania syndyka są prawomocne.
    Co prawnik to inna odpowiedź. Tu leży sedno sprawy – czy syndyk ma prawo żądać wpłat w kwocie podwójnej wysokości wkładów członkowskich?
    Jak dotąd nikt nie potrafi powiedzieć czy syndyk ma rację czy jej nie ma.

    Czy syndyk nie może potrącić sobie kwoty wkładu z pieniędzy, które zostały w SKOK (jeśli oczywiście ktoś udowodni, ze jego żądania są prawomocne!)?
    Czy Kasa Krajowa nie może wydać wiążącej wszystkich opinii w tej sprawie?

    Odpowiedz
  1. Renata. T.

   A dlaczego niby „bredzę” ? Na czym to rzekome „bredzenie” polega ?
   Myślę, że moje pytanie było najrozsądniejsze na tym forum.

   Odpowiedz
  2. Maxym

   Bartek (alias Bubu) specjalnej troski bredzi, bredzi, bredzi… Tylko to potrafi…bredzić, bredzić, bredzić jak to Bartek…

   Odpowiedz
 9. Bubu

  Obrażanie ludzi jakichkolwiek do których jeździ …, …, … nic nie da. Druga strona czuje się obrażona. Myślę, że to zła strategia. Można tym tylko sobie zaszkodzić. Nawet dla wroga trzeba być miłym i uprzejmym. Naprawdę, nie obrażajcie tych posłów i tej całej reszty bandy. Lepiej być dla nich wszystkich miłym i grzecznym. Mimo wszystko. Po co zrażać ich do siebie.

  Odpowiedz
 10. Bubu

  Znam Was bardzo dobrze. Jestem członkiem stowarzyszenia. Piszę specjalnie tutaj anonimowo, nie na forum, nie na e-mail czy telefon. Proszę …, …, … o zmianę strategii. Nie obrażajcie tych posłów, prokuratorów i tej całej reszty bo to tylko pogarsza sprawę. Nie ważne do kogo pójdziecie jak będziecie obrażać i niegrzecznie się odnosić to nigdy z nikim nic nie załatwicie i nie ważne jakie będą rządy. Nawet dla wroga trzeba być miłym i uprzejmym. Wiceprezes PKO BP jak on też się na Was obraził to co Wy chcecie załatwić. Przecież to potencjalny nabywca. Nie tędy droga. Nie obrażajcie nikogo…

  Odpowiedz
 11. Bubu

  Guzik załatwicie. W kółko się pętlicie i powtarzacie. Sasin się z was śmieje. Nie macie konkretnych postulatów. Co kogo obchodzi kto co ukradł itd. I tak tej kasy już nie ma i nikt tego nie znajdzie. Szukajcie potencjalnego nabywcy. Dużo pisowców dostało ważne stołki w dużych instytucjach finansowych. No ale co z tego jak się żrecie ze wszystkimi. Szkoda gadać.

  Odpowiedz
 12. Bubu

  Wasserman dostała już polecenie aby tak dalej pracować na komisji aby poszkodowani z AG nie mogli pozwać skarbu państwa i aby obciążyć politycznie PO i Tuskowatego.

  Odpowiedz
 13. okradziony

  A ja tak z innej beczki . Oglądałem ostatnio program w TV Republika gdzie wystepował Pan Karliński. Z całym szacunkiem dla Pana Karlińskiego , ale chyba juz dość programów i wypowiedzi o mechaniznach przekretu . Nie wspomina i nie podkresla Pan w swoich wypowiedziach , że w całym tym szfindlu jestesmy MY poszkodowani najbardziej . Nikt nie mówi o krzywdzie naszej , o naszych pieniadzach . Nie naciska na to aby „nasze było na wierzchu „.

  Odpowiedz
 14. xxx

  A kiedy w końcu pojawi się WYCENA przedsiębiorstwa, która jest zlecona za kilka milionów złotych ???
  Miała być na wiosnę, później w wakacje a nadal po tylu latach nie ma potwierdzenia ile zabezpieczenia kredytów są warte !!!
  Bez tego nie ma szans na podjęcie próby sprzedaży w całości !!!

  Odpowiedz
  1. Bubu

   Może jak się rządy zmienią i weźmiecie najdroższą kancelarię… jak to powiedział Bierecki do mnie w Sejmie.

   Odpowiedz
  2. Bubu

   Co za różnica kiedy. Wartość i tak będzie ujemna a nawet jeśli by nie była to i tak nigdy tego nikt nie kupi.

   Odpowiedz
  3. Bubu

   Te ich kredyty…, prawie wszystkie zabezpieczenia mają wady prawne i są guzik warte. Wycena może być ujemna po odjęciu nadgwarantów nieudaczników. Wszyscy oprócz nieudaczników nadgwarantów mają inny interes w tej całej sprawie. Dalej wierzcie posłom oszustom. Kolejki po skok nie ma i nie będzie. Nikt tego nie kupi bo by tylko sobie zaszkodził. Nie ma na to przepisu i ustawy. PiSdzielce wolą na prawo i lewo rozdawać kasę wyborcom kupując sobię władzę. Wam wezmę a pasożytom dadzą.

   Odpowiedz
 15. Bubu

  Jeżeli na długo przed przetargiem nikt tym się nie interesuje to zapomnij o jakiejkolwiek sprzedaży to nie jest w interesie żadnego tylko w interesie durnych nadwarantów, którzy nie potrafili rozsądnie zarządzać własną kasą Polecieli na większe oprocentowanie i napchali tam kasy więcej niż gwarancje. Buahahahaha !!! To jest cena za głupotę, chciwość, zachłanność, butę i pychę. A tera trzy lata łażą i płaczą. Zaraz i tak sprawa się przedawni i zapamiętajcie sobie, że już by się jakaś instytucja finansowa by się tym interesowała gdyby miało dojść do sprzedaży. W tej branży wszyscy o wszystkim wiedzą. Nikt tego nie kupi bo naraził by się tylko na wielkie problemy. Syndyk to sprzeda firmom windykacyjnym za może 5 % wartości nominalnej.

  Odpowiedz
 16. Bubu

  Komisje można sobie wsadzić między bajki. Szczególnie podziękujcie Szewczakowi z KK udającego głupa ” naprawdę nikt nie chce tego kupić ” i Sasinowi co jeździł na imprezy do SW i wszystkim z PO i z PiS oraz PSL. Tu rządzi S Y N D Y K.

  Odpowiedz
 17. Ciekawy

  Jakoś nie ma nowych wiadomości na tej stronie.
  Czy Stowarzyszenie jeszcze w ogóle istnieje ? Czy coś robi ? Ciekawe.
  Cisza, beruch, apatia, nic, nic, nic. Dlaczego ?

  Odpowiedz
 18. Bubu

  Jaka wycena, tę wycenę można sobie o kant dupy rozbić.KMPG zrobiło by to za 10 tys. w ciągu 3 tygodni i na jedno by wyszło. Szczecin wziął 4 bańki to taki sposób na wyprowadzenie kasy od Syndyka. Szczecin związany z KK naciągnął na kasę a kto na tym jeszcze zarobił lub coś odzyskał to już …..Frajera na to nie ma. Żadna wycena tu nie ma znaczenia. Wycena zabezpieczeń kredytów jest warta 4% wypłaconych kwot. Nabywca, którego i tak nie ma, nie będzie polegał na obcej opłaconej wycenie, on to musi zrobić sam. Średna wartość sprzedawanych wierzytelności firmom windykacyjnym w Polsce to 11% nominału. Tu jak syndyk weźmie 3% to będzie sukces.

  Odpowiedz
 19. Bubu

  PO kradło i dawało się okradać. PiS okrada wszystkich płatników i rozdaje pasożytom socjalnym a zabiera płatnikom, którzy nigdy od wrednego polskiego państwa nie dostali nigdy ani złotówki tylko zawsze na nie płacili. Szewczak największy przekrę… wraz z KK i Biereckim rżną głupa wszyscy, Sasin z Wołomina banda oszustów.

  Odpowiedz
 20. sprawiedliwość

  Bardzo dobrze, że jesteście i poświęcacie czas żeby wspierać poszkodowanych 🙂
  Nie może być tak, że w świetle prawa zwykli ludzie są okradani – wyłudza się od nich podstępem, zmieniając statuty jak się chce i kiedy się chce.
  To, że jeszcze Syndycy po przykładzie Wołomina naciągają i wyłudzają – bo jak to inaczej nazwać – ludzi członków KAS to jest żenujące i wstyd, że mamy taki wymiar sprawiedliwości i takie nadzory finansowe, które również nie są bez winy w tym złodziejskim procederze. Czas to naprawdę zmienić, żeby prawo było jasne i przejrzyste dla wszystkich.

  Odpowiedz
 21. sarmata

  Czy ktoś jest w stanie udzielić odpowiedzi jak to jest z przedawnieniem? Od kiedy biegnie okres i ile wynosi? Czy od ogłoszenia upadłości SKOK czy od otrzymania od syndyka wezwania do zapłacenia ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 12 maja 2017