SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych CZERNIAKOWSKA 100A, 00-454 WARSZAWA   Rozstrzygnięcie 2 przetargu – posiedzenie sądu: Data: 15.07.2019 Godzina: 14:00 Sala: A14 Sygn. akt  XVIII GUp 36 ...

Skorumpowany sąd postanowił – kasa Wołomin przechodzi w ręce złodziei! Rozkaz PO-PiS-PSL-SLD: Banki dostały ZAKAZ udziału w przetargu!

SĄD REJONOWY DLA M. ST. WARSZAWY W WARSZAWIE

XVIII Wydział Gospodarczy ds. upadłościowych i restrukturyzacyjnych

CZERNIAKOWSKA 100A, 00-454 WARSZAWA

 

Rozstrzygnięcie 2 przetargu – posiedzenie sądu:

Data: 15.07.2019
Godzina: 14:00
Sala: A14

Sygn. akt  XVIII GUp 36/19

protokół _SKOK Wołomin afera syndyk Lechosław Kochański sędzia komisarz Cezary Zalewski Małgorzata Brzozowska Arkadiusz Zagrobelny postępowanie upadłościowe amber gold Kaczyński PiS PO Sasin

Wysłaliśmy prośbę do wszystkich mediów, na sali była obecna tylko jedna telewizja Internetowa CEPowiśle, a po rozprawie dołączył kanał Mediów Narodowych. Innych mediów, czy innych kanałów Internetowych, również tych prawicowych, nie było! Przedstawicieli prasy, którzy chcieliby z nami porozmawiać również zabrakło. Pojawił się tylko Radosław Jankiewicz, dziennikarz śledczy Anity Gargas, reprezentujący TVP, PR24, TV Republikę i pozostałe media  „dobrej zmiany” blokujące informacje nt. ustawki z przetargiem. Miał on za zadanie przekazać informacje do… Polskiej Agencji Prasowej, w której cenzuruje i odpowiednio przekazuje do innych „wolnych mediów” prezes PAP, nasz „stary przyjaciel” Wojtek Surmacz. Ciekawe za ile srebrników się sprzedał?

Braci Sekielskich również nie było. O czym oni chcą kręcić film i która partia ich opłaca? Chyba ciągle ta sama: POPiS „My osiem i Wy osiem”. Na pewno bracia nie działają na korzyść społeczeństwa. Poddajemy w dużą wątpliwość ich prawdomówność i szczerość intencji.


 

Sędzia-komisarz Cezary Zalewski nakazał syndykowi Lechosławowi Kochańskiemu i Radzie Wierzycieli poddać pod głosowanie dn. 8 sierpnia 2019  r. sprzedaż Skok Wołomin w częściach!

Zapamiętajmy te dwa nazwiska!

 

Natychmiast, godzinę po krótkim posiedzeniu sądu, z prędkością światła syndyk Lechosław Kochański ustalił termin i wysłał do wszystkich zawiadomienie o posiedzeniu rady Wierzycieli. Spieszą się, złodzieje się spieszą, a WSZYSCY – Premier Morawiecki, Prezydent Duda, Prezes Kaczyński się przyglądają sprawie z wielką troską…

dav

dav

 

ZŁODZIEJE !!!

Kto Polską rządzi???

Czy Mateusz Morawiecki, dawny sympatyk obozu PO, który ze swoim kolegą Zbigniewem Jagiełło (PKO BP) wielokrotnie roztrząsał jak trzeba rozwiązać wyprowadzanie i pranie kasy w Skokach został premierem RP li tylko po to, by dopilnować zamiecenia afery SKOK Wołomin? Coraz więcej argumentów za tym przemawia. On się tylko przygląda, jak napisał Marek Suski.

 

Kto pozwolił tym przestępcom, którzy okradają Polaków przemawiać w miejscu świętym –

na Jasnej Górze?

I to w dzień poprzedzający to posiedzenie sądu.

WSTYD!

Tak się ze Skoków kasę wyciągało na wolne media… Mateusz Morawiecki ze Zbigniewem Jagiełło i całą tą „polską” śmietanką towarzyską wiedzieli to od dawna, a teraz pilnują, by nikt niepowołany Skoku Wołomin w całości nie kupił!
A jakie są te wolne media, te jedyne, propolskie?
Dlatego też te media nie chcą pomagać ludziom okradzionym przez urzędników i polityków współpracujących z pociotkami dawnych generałów, komuchów i ludzi służb, którzy obstawiają najważniejsze stanowiska w korporacjach finansujących media i polityków.

Morawiecki to wiedział, a teraz się przygląda na okradanych ludzi pouczając ich z mikrofonu na Jasnej Górze!
Gdzie są tu wartości chrześcijańskie?

Miejmy na uwadze występy w mediach również „polskich niezależnych” dziennikarzy oraz posłów. Mówienie lub zamilczanie tej afery to papierek lakmusowy ich działań. Przekonał się o tym już publicysta Michalkiewicz, który dla wielu z nas był dotychczas guru, ale dotyczy to również innych, którzy chociażby dzisiaj zaliczyli kilka występów w mediach i bredzili o rzeczach wszystkich, ale o dziwo zapomnieli napomknąć o najważniejszej, czyli dzisiejszej „ustawce”, młodego sędziego Cezarego Zalewskiego i syndyka Lechosława Kochańskiego, z przetargiem w sądzie przy ul. Czerniakowskiej w W-wie.

Złodziejskie „ELYTY” warszawskie otwierają już szampany, ale niech pamiętają, że oprócz nazwy partii, która ich chroni, jest jeszcze ręka prawa i sprawiedliwości, zwłaszcza sprawiedliwości, której pomożemy ich dopaść.

W biały dzień chcą obrabować Polaków na 10 miliardów zł pod pozorem majestatu prawa i przy obojętność rządu, parlamentu, wymiaru sprawiedliwości i służb.

To  nie jest już państwo teoretyczne to jest już państwo rozbójnicze!


 

BANKI DZIAŁAJĄ NA SZKODĘ SWOICH WŁAŚCICIELI

USTAWKA Z PRZETARGIEM!

Akcjonariusze większościowi wszystkich Banków powinni wymienić cały skład osobowy skorumpowanych Rad Nadzorczych oraz Zarządów wszystkich banków mających oddziały w Polsce, bez wyjątku!

 

PO-PiS wespół z SLD-PSL domyka aferę!

Umoczeni w wyprowadzanie pieniędzy są politycy, urzędnicy oraz tzw. Związek Banków Polskich (?) i te struktury mafijne wydały polecenie bankom mającym oddziały w Polsce żeby nie brać udziału w przetargu!

Ta cała klika szubrawców przy władzy, polityków, rządu i fikcyjnej opozycji, która tu milczy to ten sam modus operandi, analogiczne operacje jak w latach 90-tych, gdy przejmowano kapitał polski przez szemrane swojskie towarzystwo, kapusiów, mafie.

 

 

 

 


20 komentarzy do „Skorumpowany sąd postanowił – kasa Wołomin przechodzi w ręce złodziei! Rozkaz PO-PiS-PSL-SLD: Banki dostały ZAKAZ udziału w przetargu!

 1. Doradca Prezydenta

  Zgłoście się do „Pierwszego Banku BFG”, który został stworzony przez BFG w tym roku jako spółka akcyjna z większościowym udziałem BFG w celu restrukturyzacji banków i ich przejmowania gdy brak chętnego na zakup lub przejęcie. On na pewno kupi od syndyka ten Skok Wołomin. Uciszy sprawę a co zrobi z wierzytelnościami ze Skok Wołomin to już jego sprawa.

  Odpowiedz
 2. Doradca Prezydenta

  Kapitał założycielski Pierwszego Banku BFG to blisko 300 mln.

  Odpowiedz
 3. adajoz

  Żeby założyć bank w Polsce trzeba co najmniej 500 mln zł na kapitał założycielski, też mi doradca prezydenta…

  Odpowiedz
  1. adajoz nie masz pojęcia

   500 mln to niektóre banki spółdzielcze i malutkie komercyjne nawet na oczy nie widziały u siebie w zebranych depozytach od klientów a co dopiero w swoim kapitale założycielskim…więc sprawdź jeszcze raz dobrze informację o minimalnym obowiązkowym kapitale założycielskim dla banku bo pomyliłeś się „adajoz” stukrotnie…
   Sprawdź sobie informacje na temat Pierwszego Banku BFG po co został stworzony, kto jest jedynym udziałowcem i jaki jest kapitał założycielski…i nie wprowadzaj w błąd jak nie masz pojęcia o pojęciu nawet…

   Odpowiedz
 4. adajoz nie masz pojęcia

  Oczywiście Pierwszy Bank BFG jest stworzony tylko do procesu przymusowej restrukturyzacji aby nie doprowadzić do upadłości lub tylko do czasowego przejęcia banku gdy żaden inny bank na to nie wyraża aktualnie zgody, np dla przyszłych kłopotów Plus Banku, Idea BANKU czy Getin Banku. Sprawa Skok Wołomin to inna historia…to już upadło i zaangażowało udział środków publicznych z BFG. Także nie ma mowy o tym co pisze”doradca prezydnta” .

  Odpowiedz
 5. adajoz nie masz pojęcia

  W Krajowym Rejestrze Sądowym pojawił się nowy bank. Nazywa się Pierwszy Bank BFG i jego jedynym akcjonariuszem jest Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Warszawski sąd rejonowy zarejestrował go 25 kwietnia tego roku. Kapitał zakładowy wynosi 275 mln zł.

  Odpowiedz
 6. adajoz nie masz pojęcia

  Nadrabianie zaległości?
  Komisja Nadzoru Finansowego potwierdza, że wydała zezwolenie na utworzenie banku prowadzącego działalność w formie spółki akcyjnej, pod firmą „Pierwszy Bank BFG”.

  W zarządzie zasiadają osoby mające duże doświadczenie w restrukturyzacji instytucji finansowych i zarządzaniu ryzykiem. Prezesem jest Małgorzata Korsakowska-Słowik, która była m.in. przewodniczącym zarządcy komisarycznego Banku Spółdzielczego w Nadarzynie czy SKOK Polska. W zarządzie są też Jadwiga Wolak-Rejthar, były zarządca komisaryczny SKOK Kujawiak i Lubuskiej SKOK, oraz Zbigniew Górniak, były członek zarządu komisarycznego SK Banku. Z kolei rada nadzorcza złożona jest niemal wyłącznie z zarządu BFG. Zasiadają w niej Mirosław Panek, prezes BGF, wiceprezes tej instytucji, i jego zastępca Krzysztof Broda, oraz członkowie zarządu Tomasz Obal i Sławomir Stawczyk. W nadzorze zasiada też Barbara Teisseyre, dyrektor Departamentu Monitorowania Wsparcia i Dochodzenia Roszczeń w BFG.

  Po co fundusz utworzył własny bank, pierwszy tego typu w historii polskiej bankowości? – Pierwszy Bank BFG jest bankiem pomostowym, który może zostać użyty w celu kontynuowania działalności bankowej podmiotu w restrukturyzacji, do momentu przejęcia przez nowego inwestora. Bank pomostowy stanowi jeden z elementów instrumentarium przymusowej restrukturyzacji – informuje Magdalena Potocka z biura zarządu BFG. Podkreśla, że utworzenie banku było wielokrotnie postulowane przez środowisko bankowe, dlatego nowy zarząd BFG, działający od początku kwietnia tego roku, zdecydował o jego powołaniu.

  Jeden z naszych rozmówców, ekspert w dziedzinie bankowości, potwierdza, że faktycznie bankowcy domagali się, aby wreszcie BFG miał przygotowany bank pomostowy, który jest jednym z narzędzi stosowanych w ramach tzw. resolution, czyli przymusowej i uporządkowanej upadłości banków. Za resolution odpowiada w Polsce właśnie BFG i mimo że do polskiego prawa wprowadzono ten rodzaj restrukturyzacji banków już jesienią 2016 r., to do tej pory fundusz nie zdecydował się na utworzenie takiej instytucji pomostowej.

  Zdzisław Sokal, do początku kwietnia będący przez trzy lata prezesem BFG, mówił, że taki podmiot nie powstał, bo nie chciał, aby to działanie było niewłaściwie odczytane. – Do tej pory w Polsce nie było żadnych doświadczeń z takim bankiem. W tej sytuacji jego utworzenie mogłoby dla rynku być sygnałem, że dzieje się coś niepokojącego – mówił w marcu w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną”.

  Dlaczego utworzono pomostowy bank właśnie teraz? Prawdopodobnie to efekt innego podejścia nowego prezesa BFG. – Odbieram to raczej jako nadrabianie zaległości, czyli zrobienie czegoś, co powinno być już wcześniej, niż działanie podyktowane bieżącą sytuacją któregoś z banków – mówi jeden z naszych rozmówców.

  Pięty Achillesa
  Polski sektor bankowy ogółem jest w dobrej kondycji, ma rekordowo wysokie współczynniki wypłacalności i dobrą płynność, a dzięki pędzącej gospodarce i bardzo dobrej sytuacji na rynku pracy spłacalność portfela kredytów się poprawia. Przy rosnącej akcji kredytowej umożliwia to osiąganie wysokich nominalnie zysków, choć rentowność nie zachwyca.

  Mimo to są co najmniej dwa banki w Polsce (jeden spółdzielcze) będące w trudnej sytuacji i jeśli będzie się ona pogarszać, to w przyszłości nie można wykluczyć przeprowadzenia resolution. Spełnione do tego muszą być odpowiednie warunki, w tym taki ratunek musi być w interesie publicznym.

  Odpowiedz
 7. Do "adajoz"

  Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy Prawo bankowe wnoszony przez założycieli banku kapitał założycielski nie może być niższy od równowartości w złotych 5 mln euro przeliczonej według kursu średniego ogłaszanego przez Narodowy Bank Polski, obowiązującego w dniu wydania zezwolenia na utworzenie banku. Kapitał założycielski banku wnoszony w formie pieniężnej musi być wpłacony przez założycieli w walucie polskiej na rachunek bankowy w banku krajowym, otwarty w celu dokonania wpłat na kapitał założycielski banku, a pokrycie pełnej kwoty kapitału założycielskiego banku w formie spółki akcyjnej oraz banku spółdzielczego powinno być dokonane przed wpisaniem banku do właściwego rejestru (art. 32 ust. 3 i 4 ustawy Prawo bankowe). W myśl art. 30 ust. 5 ustawy Prawo bankowe, kapitał założycielski banku nie może pochodzić z pożyczki lub kredytu, lub źródeł nieudokumentowanych. Zgodnie z art. 30 ust. 2 i 4 ustawy Prawo bankowe, część kapitału założycielskiego może być wniesiona w formie wkładów niepieniężnych (aportu) w postaci wyposażenia i nieruchomości, jeśli będą one bezpośrednio przydatne w prowadzeniu działalności bankowej, z tym że kapitał założycielski w formie pieniężnej nie może być niższy od kwoty określonej w art. 32 ust. 1 ustawy Prawo bankowe, a wartość aportu nie może przekraczać 15% kapitału założycielskiego (art. 30 ust. 2 ustawy Prawo bankowe), przy czym KNF może w szczególnie uzasadnionych przypadkach wyrazić zgodę na przekroczenie tego limitu.

  W przypadku banków spółdzielczych, których założyciele wyrazili zamiar zrzeszenia się z wybranym bankiem zrzeszającym, kapitał założycielski nie może być niższy od równowartości w złotych 1 mln euro.

  Odpowiedz
 8. terenowy

  A my już wiemy jaki windykator kupi we wrześniu pierwszy pakiet wierzytelności Skok Wołomin od Syndyka i wiemy, że będzie to za 2,85% nominału.

  Odpowiedz
  1. Mądry

   te terenowy, co ty brachu robisz oprócz pisania bzdur? Byłeś na Nowogrodzkiej u kaczora? To zaiwaniaj tam szybko!

   a może jesteś tym czerwińskim spod Krakowa co zachęcał ludzi żeby jechali do słynnego mecenasa legięcia z worcławia.

   Podobno legięcia wynajął sam morawiecki żeby uciszył okradzionych.

   Odpowiedz
 9. Mirek

  Morawiecki Rywinem Kaczyńskiego?! PiS zmieniło prawo, by banki mogły sprzedawać długi wraz z wpisami na hipotekę bez zgody kredytobiorców

  Lub czasopisma”…
  Rząd PiS Mateusza Morawieckiego uchwalił zapis do ustawy o prawie bankowym, który pozwala bankom sprzedawać dług kredytobiorcy, wraz z wpisem na jego hipotekę bez jego zgody. Co bardziej szokujące Centrum Legislacyjnego Rządu nie potrafi wyjaśnić, kto i kiedy wprowadził zapis do przegłosowanej ustawy.

  Między 23 marca 2018 r. a 25 maja 2018 r. w projekcie ustawy dostosowującej ustawę o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym do dyrektyw unijnych wprowadzono zmianę w ustawie Prawo Bankowe, w której wykreślono zgodę kredytobiorcy, właściciela nieruchomości na zmianę wierzyciela hipotecznego. Zmiana ust. 5 w art. 95 Prawo Bankowe nie ma żadnego związku z dyrektywami unijnymi (jak twierdził rząd PiS), które przyświecały wprowadzeniu zmian z zakresie działania Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Co więcej – zmiana ta nawet nie ma związku z BFG, wręcz przeciwnie zmiana ta jest sprzeczna z prawem unijnym oraz polską Konstytucją!

  Zmiana prawa zbiegła się w czasie z korzystnym dla frankowiczów wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości UE. Wyrok TS UE miał spowodować olbrzymie problemy dla banków… ale starym kolegom z branży z pomocą przyszedł rząd Morawieckiego. Teraz banki mogą pozbyć się długów – bez niczyjej zgody.

  Nowe prawo pogrzebie nadzieje na dochodzenie swoich praw Polakom, którzy np. za namową banków zostali naciągnięci na kredyty walutowe.

  Teraz ich długi mogą skupować specjalne fundusze sekurytyzacyjne, skupujące wierzytelności od banków (takie rozwiązanie pozwala bankom zaliczenia w koszty „straty” poniesionej na sprzedaży wierzytelności przy jednoczesnym braku obowiązku zaliczenia otrzymanej kwoty w przychody).

  A w przeciwieństwie do banków, które muszą dbać o swój wizerunek, fundusze sekurytyzacyjne nie będą miały problemów z zatrudnieniem „Saszy i Wani” – specjalistów od windykacji

  Odpowiedz
 10. mądrzejszy

  Legięć okazał się cwelem, po prostu wydymał nas, tzn. tych co się namówili, w tym mnie…
  Byliśmy na pierwszych zebraniach poszkodowanych i myślę, że tam byli też zwykli naciągacze-oszuści lub prowokatorzy?
  Dużo gadali, na zmianę, dzielili ludzi na grupy (niejaki Pęksa, o ile pamiętam – niech teraz wszyscy wiedzą!), a potem namawiali na jakichś prawników i stąd zrodził się guru – mecenas Legięć z Wrocławia, który miał wszystko załatwić. Mnie namówił na prawnika niejaki Kozłowski, dziwny typ, nawijał za dwóch, a potem nagle znikł w czeluściach, tak jak ten Pęksa.
  Ciekawe, czy wiecie co się z tymi typami dzieje?

  Odpowiedz
 11. Nico

  Pojawiają się informacje, że miliarder Zygmunt Solorz-Żak (agent służb specjalnych PRL) kupuje firmę windykacyjną żeby kupić w częściach od syndyka masę po Skok Wołomin i zniszczyć dokumentację finansową, by zatrzeć wszystkie ślady po tym przestępstwie w którym sam z kolegami jest głęboko umoczony…

  Zasłyszane w tramwaju:
  „Kiedy Solorz Żak współpracował z władzą komunistyczną pod pseudonimem TW Lang teraz współpracuje z władzą Pisowską pod pseudonimem Dorota Gawryluk…”

  Odpowiedz
 12. windykacja terenowa

  Czyli 12 sierpnia Pan S. stanie się właścicielem całego Skok Wołomin bez wierzycieli oczywiście za 2,85% czy za mniejszą wartość?
  I nie można było tak od razu?

  Odpowiedz
 13. windykacja terenowa

  Pan Syndyk Lechosław Tadeusz Kochański to jest najlepszy syndyk w kraju.
  Szanowny Pan Sędzia-Komisarz Cezary Zalewski to najuczciwszy, najporządniejszy i najlepszy sędzia w Polsce.
  Jakieś tam niby wasze stowarzyszenie bruździ tylko i dupę zawraca….

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 14 lipca 2019