https://www.youtube.com/watch?v=xiVz5Ub7MGs   Słup mafii z Ostródy Agnieszka Sinkiewicz, o której rozpisywali się od miesięcy dziennikarze, nagle ozdrowiał i wraca do Rady Wierzycieli, żeby wspomóc zbycie majątku SKOK Wołomin w częściach.       ...

To jest prawdziwa afera KNF! 7 listopada mec. Giertych składa zawiadomienie do Prokuratury, a 8 listopada sędzia Cezary Zalewski wniosek do KNF z sugestią wyłączenia środków pieniężnych ze sprzedaży przedsiębiorstwa SKOK Wołomin!

 

 

 1. Słup mafii z Ostródy Agnieszka Sinkiewicz, o której rozpisywali się od miesięcy dziennikarze, nagle ozdrowiał i wraca do Rady Wierzycieli, żeby wspomóc zbycie majątku SKOK Wołomin w częściach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro ma nie przeszkadzać mafii w SKOKu stulecia (pismo jw.), ma przykazane żeby nie interesować się postępowaniem upadłościowym wartym kilka miliardów złotych…

 

3. Nieoczekiwanie z końcem października br. (data nieprzypadkowa!) wchodzi do gry kolejny sędzia-komisarz z tego samego X Wydziału Gospodarczego – na samą końcówkę – do niedawna jeszcze Przewodniczący tego Wydziału Cezary Zalewski, który swego czasu mętnie tłumaczył się z działań podwładnych, poprzednich sędziów-komisarzy Arkadiusza Zagrobelnego (do niedawna wiceprzewodniczący X Wydziału Gospodarczego) oraz Małgorzaty Brzozowskiej.

 24.10 zmiana sędziego__SKOK Wołomin afera syndyk Lechosław Kochański sędzia komisarz Cezary Zalewski Małgorzata Brzozowska Arkadiusz Zagrobelny postępowanie upadłościowe amber gold

 

4. Przewodniczący Sądu Rejonowego w którym domykana jest afera oczywiście również ma nie widzieć uchybień w pracy podwładnych sędziów.

 

5. Korzystając z zamieszania wokół ujawnionych taśm wykonano szybkie lobbowanie w Komisji Nadzoru Finansowego rękoma nowego sędziego-komisarza Cezarego Zalewskiego, z nieprawną i niewyjaśnioną przez Zbigniewa Ziobro opinią prawną MS dotyczącą środków pieniężnych (chociaż obiecał to kilka miesięcy wcześniej Stowarzyszeniu!), naprędce i po cichu, żeby się nie znalazł nabywca-bank.

 08.11 KNF opinia _SKOK Wołomin afera syndyk Lechosław Kochański sędzia komisarz Cezary Zalewski Małgorzata Brzozowska Arkadiusz Zagrobelny postępowanie upadłościowe amber gold

 

6. Opinia publiczna była zajęta nagraniami Leszka Czarneckiego i dymisją szefa KNF Marka Chrzanowskiego, a w międzyczasie, po kryjomu p.o. Przewodniczącego KNF Marcin Pachucki podpisał stosowny glejt do sądu, iż wyłącza środki pieniężne w całości ze sprzedaży. W ten sposób umożliwia mafii z syndykiem, sędziami-komisarzami w Sądzie Rejonowym dla m.st. Warszawy przy ul. Czerniakowskiej sprzedaż SKOK Wołomin w trybie przetargu z wolnej ręki. W ten sposób prof. Marek Chrzanowski, ani nowy szef KNF prof. Jacek Jastrzębski zachowali czyste konto.

Zastępca Przewodniczącego KNF Andrzej Diakonow z którym kilkukrotnie spotkało się Stowarzyszenie Św. Michała był szczerze zdziwiony (udawał?) takim szybkim wydaniem decyzji i twierdzi, że Marcin Pachucki nie konsultował z nim tej decyzji.

Stowarzyszenie Św. Michała informowało, od dłuższego już czasu, Andrzeja Diakonowa o szeregu nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin, w tym niezgodnym z prawem postępowaniu BFG (Zdzisław Sokal) i nieprawnej opinii Ministerstwa Sprawiedliwości, które lobbowały, by nie NIKT NIE PRZEJĄŁ Skoku w całości, żadna instytucja finansowa.

Warto zauważyć, iż dziwnym trafem w ostatnim posiedzeniu zespołu audytorskiego Andrzeja Diakonowa wziął udział świeżo mianowany (02.07.2018 r.) dyrektor Departamentu Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo – Kredytowych i Instytucji Płatniczych (DSI) w UKNF, człowiek senatora Biereckiego  – Filip Czuchwicki, który słuchał pilnie i smsował. Widać skutecznie ,bo było to ostatnie posiedzenie zespołu z udziałem Stowarzyszenia, był to sierpień 2018. Kolejne spotkanie z przewodniczącym Diakonowem odbyło się dopiero w grudniu 2018, po tym jak dzień wcześniej zaalarmowaliśmy zespół, że z Sądu na Czerniakowskiej wyszedł wniosek nowo mianowanego sędziego-komisarza SKOK Wołomin o kluczową dla sprzedaży kasy opinię KNF.

A wszystko to dzieje się w czasie zamieszania, kiedy wybucha afera w KNF przez tzw. taśmy Leszka Czarneckiego 12 listopada!
Zbieg okoliczności?
Nie!

Domniemana „afera KNF” miała tylko służyć mafii polityczno-urzędniczej do domknięcia po kryjomu afery SKOK Wołomin.

PYTAMY gdzie jest NASZ premier, prezydent, prezes partii rządzącej?

Gdzie ONI są? Dlaczego nie reagują i pozwalają społeczeństwo okradać?

 

PS.

Natychmiastowo? Wolne żarty, odgrzewany kotlet.

Jak prosiliśmy w Parlamencie RP na Wiejskiej od kilku lat, dokładnie od 2015 roku, o interwencję i postawienie zarzutów syndykowi Lechosławowi Kochańskiemu oraz tej mafii urzędników – lobbystów to pan minister Maciej Wąsik przystawiał smartfona do ucha zasłaniając się, a jego szef – koordynator służb specjalnych Mariusz Kamiński uciekał „po ścianach” przed nami.

 

 

 

 

 

Na konferencji prasowej Ministerstwa Sprawiedliwości w dn. 06.12.2018 Minister Sprawiedliwości Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro stwierdził, mówił m.in., że Państwo (KNF – przyp. autora) nie może pozwalać przestępcom kraść.

A dlaczego Państwo działa tak samo również obecnie i dalej pozwala społeczeństwo okradać – patrz wyżej?

 

Z kolei na konferencji NBP po posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej w dn. 05.12.2018 prezes NBP Adam Glapiński chwalił się, że w Polsce mamy cud ekonomiczny, a Polacy mają zaufanie do NBP, co jest oczywistym kłamstwem, gdyż prof. Glapiński na posiedzeniu Rady Wierzycieli SKOK Wołomin wespół z przedstawicielami BFG od pana Sokala realizuje plan „antyZdzisław”, który zakłada żeby żaden bank nie kupił upadłej kasy, nawet za złotówkę.

16 komentarzy do „To jest prawdziwa afera KNF! 7 listopada mec. Giertych składa zawiadomienie do Prokuratury, a 8 listopada sędzia Cezary Zalewski wniosek do KNF z sugestią wyłączenia środków pieniężnych ze sprzedaży przedsiębiorstwa SKOK Wołomin!

 1. zonkil

  Malo tu komentujacych, ale to zapewne dlatego, ze prawda nie chodzi autostradami, lecz waskimi sciezkami ktorymi malo kto podaza, lecz prowadzacymi do zywota wiecznego.

  Odpowiedz
 2. Głupek z Wrocłaia

  Tak jak powiedział Bielewicz do Karlińskiego w audycji radiowej „ja do Pana nie mam zaufania”

  Odpowiedz
 3. Głupek z Wrocławia

  Nadgwaranci olali informację o tym, iż BFG gwarantowało w tym Skoku do 100 tys. euro tak jak wszędzie. Chciwość na trochę wyższe oprocentownie rzędu 0,5-1,0% zgubiła 781 osób głupio tkwiących w tej przestępczej organizacji o nazwie Skok Wołomin.
  Tak w ogóle to żadne Skoki nigdy nie powinne być objęte jakąkolwiek gwarancją BFG.
  Jak wasz Macierewicz, który przed wyborami wam obiecywał „jak tylko wygramy macie sprawę załatwioną”…..

  Odpowiedz
 4. Głupek i Głupia z Wrocławia

  Panie Karliński myli Pan fakty i zdarzenia, pamawia Pan bez dowodów, jest Pan dziwnym człowiekiem. Ja już dawno straciłam do Pana zaufanie i nie dziwię się, że nikt nie chce z Wami wpółpracować. Oskarżacie wszystko i wszystkich tylko nie siebie.
  No ale czego można się spodziewać po nieudacznikach zajmujących się tematem w wolnych chwilach.

  Odpowiedz
  1. Michal

   Głupek i Głupia z Wrocławia nie spamuj! Masz coś z głową?
   Najlepiej w ogóle wykasować te komentarze, które nic nie wnoszą.

   Róbcie coś, a nie krytykujcie, bo wasze komentarze to dziecinada. Co baranie zrobiles, napisz!

   Odpowiedz
 5. Głupek i Głupia z Wrocławia

  Zatrzymanie Andrzeja J. i innych urzędników z byłego KNF w sprawie Skok Wołomin.
  A gdzie złożenie przez stowarzyszenie zawiadomień o popełnieniu :
  -wprowadzenie w błąd nadgwarantów przez zarządcę komisarycznego Waldemara S. oświadczanie nieprawdy w oficjalnych oświadczeniach i w mediach na temat SW
  -potwierdzone to zostało w piśmie od byłej podsekretarz stanu w MF Izabeli L, która sama stwierdziła , że zarządca musiał tak twierdzić (oświadczać nieprawdę) aby nie wywoływać paniki

  Odpowiedz
 6. Głupek i Głupia z Wrocławia

  Zarządca komisaryczny Waldemar S.
  Odpowiedzialność za jego czyny ponosi KNF Andrzej J. i reszta
  Art. 286 KK -wprowadzenie w błąd nadgwarantów w celu uzyskania korzyści
  Art. 231 i 232 KK- niedopełnienie posczególnych obowiązków i przekroczenie poszczególnych uprawnień

  Odpowiedz
 7. Mirek

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kulisy-napadu-na-wiceszefa-komisji-nadzoru-finansowego-wojciecha-kwasniaka,494434.html

  Gdy na jaw wyszły przestępcze mechanizmy Kasa Krajowa oficjalnie odcięła się od tego SKOK-u. W komunikatach poinformowała, że już w 2012 roku informowała KNF o nieprawidłowościach w działaniu SKOK Wołomin. Według naszych informacji, podczas przeszukań u członków zarządu SKOK Wołomin policjanci z Centralnego Biura Śledczego znaleźli listy polityków i innych osób publicznych, które zaciągały w tej kasie kredyty na korzystnych warunkach.

  Według dwóch naszych źródeł, aktualnych i byłych posłów ma być nawet 40. Są również dziennikarze i urzędnicy różnych szczebli. Dotąd nie wiadomo jednak, czy te listy są prawdziwe, trwa ich weryfikacja. (http://www.tvn24.pl)

  Odpowiedz
 8. Głupia Dzida

  Bierecki i jego prawnicy przez cały czas torpedowali i opóźniali działania KNF w tym wprowadzenie komisarza do tego przestępczego Skoku.
  KNF był na tyle opieszały, że zasłaniał się postępowaniem według KPA i gnoje z KNF przetraszyli się pobicia Kwaśniaka i czekali z działaniami do aresztowań ludzi z SW.

  Odpowiedz
 9. Ja głupi

  Sasin podczas rozmowy:
  „…przecież to naturalne, że polityka przeplata się z biznesem i przestępczością”

  Odpowiedz
 10. Ja głupi

  Kwaśniak do Ewy – obrabowanej przez SW poszkodowanej nadgwarantce na korytarzu sejmowym podczas przerwy posiedzenia sejmowej komisji finansów w której uczestniczyli poszkodowani:
  „…. to wy chcieliście mnie zabić, to wasz Skok chciał mnie zabić…”
  Ewa się popłakała i uciekła, po powrocie na posiedzenie komisji popłakana Ewa o tym zaczęła mówić, Kwaśniak się wypierał i twierdził, że źle go zrozumiała.

  Odpowiedz
 11. karol rybak

  Retoryczne pytanie do komentatorów:
  dlaczego się sami siebie boicie i z imienia i nazwiska się nie podpisujecie tylko pod nickiem się popisujecie?
  Retorycznych pytań jest wiele:
  – co robicie lub zrobiliście by pomóc w tej sprawie, która od lat cuchnie i nie wywietrzała mimo „świeżego powiewu” po wyborach… ?

  Lepiej rozmawiajmy tak aby siebie zrozumieć i szanować – większa zrozumie, że złodzieje mają „plecy” mimo zmian ekipy rządzących i bezprawie nadal kwitnie – także pod PARASOLEM PIS-u.

  Odnośnie uwag, że ktoś się połasił/skusił na wyższe oprocentowanie – owszem dlaczego nie, skoro miał działać podwójny nadzór ze strony KNF-u i Kasy Krajowej, dlaczego miałem nie wybrać 100% polskiej instytucji finansowej, dlaczego miałem wspierać komercyjny podmiot z po za granicy, dlaczego = dla tego, że oddziały pracowały także w soboty w odróżnieniu do BANKóW i wiele innych przykładów przemiawiało za skokiem.

  A teraz nadal trzeba nagłaśniać przekręt 100-lecia = skok na Skok !
  Też boli mnie gdy nie ma zrozumienia i efektów działań ze strony rządu i KNF-u, który kiedyś głosił o zaufaniu do instytucji finansowych ?!!?
  Okazuje się to jedynie propagandową mową…

  Poproszę o czyn i mądrość ze strony wszelkich pomocnych organów i organizacji – nawet jednoosobowych.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 28 listopada 2018