W dniu 20.05.2016r. (przesłuchanie kandydata na prezesa NBP przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych) przedstawiciele Stowarzyszenia rozmawiali w Sejmie z prof. A.Glapińskim przekazując mu do rąk własnych pismo streszczające nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym SKOK Woł ...

Nowy Prezes NBP prof. A.Glapiński unika spotkania z przedstawicielami poszkodowanych członków SKOK Wołomin

W dniu 20.05.2016r. (przesłuchanie kandydata na prezesa NBP przez Sejmową Komisję Finansów Publicznych) przedstawiciele Stowarzyszenia rozmawiali w Sejmie z prof. A.Glapińskim przekazując mu do rąk własnych pismo streszczające nieprawidłowości w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin, w tym bezzasadność powołania NBP do rady wierzycieli, a zwłaszcza potencjalne zagrożenia dla systemu finansowego związane z patologią w postępowaniu SKOK Wołomin.
Prof. A.Glapiński odniósł się wtedy pozytywnie do możliwości spotkania z przedstawicielami Stowarzyszenia.
Niestety po objęciu przez prof.Glapińskiego stanowiska Prezesa NBP (21.06.2016r.) Stowarzyszenie otrzymywało jednak zawsze odpowiedzi odmowne ze strony gabinetu Prezesa NBP na kilkukrotne prośby o ustalenie choćby krótkiego spotkania z Panem Prezesem. Jako formalny powód podawano „liczne zobowiązania służbowe w kraju i za granicą”.
Osobą sygnującą takie odmowne odpowiedzi był pan Marcin Krzysztof Mackiewicz (Wydział Protokołu, Gabinet Prezesa NBP).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przez | 20 sierpnia 2016