Szanowni Państwo, poszkodowani deponenci oraz członkowie otrzymujący wezwania do zapłaty. Nic się nie zmieniło w działaniach Prokuratury poza czystkami personalnymi. Nie wierzcie w pijar, że teraz w końcu Prokuratura działa w obronie obywateli. Trzeba dać odpór kłamliwym opiniom, jaki ...

Nawet Prokurator Krajowy Bogdan Święczkowski boi się Stowarzyszenia? O co chodzi? Prokuratura Krajowa powinna niezwłocznie założyć sprawę przeciwko Stowarzyszeniu o nękanie. Czy osoby, które współtworzą Stowarzyszenie, mogą obawiać się represji?

Szanowni Państwo, poszkodowani deponenci oraz członkowie otrzymujący wezwania do zapłaty. Nic się nie zmieniło w działaniach Prokuratury poza czystkami personalnymi. Nie wierzcie w pijar, że teraz w końcu Prokuratura działa w obronie obywateli. Trzeba dać odpór kłamliwym opiniom, jakie się ostatnio lansuje, że po nastaniu Zbigniewa Ziobry w końcu Prokuratura wzięła się do pracy. Prokuratura wcześniej nie była niezależna i obecnie również ją nie jest. Zajmuje się tylko sprawami, które mają potencjał polityczny, jak np. tzw. afera Amber Gold, a sprawiedliwość społeczną ma głęboko w poważaniu.

SKOK Wołomin to gorący kartofel, również dla polityków, okazuje się, że wszystkich opcji politycznych, dlatego poprzenoszono sprawy SKOK Wołomin do różnych prokuratur i rozproszono po całym kraju żeby Stowarzyszenie nie patrzyło prokuratorom na ręce tak jak robiło to dotychczas.

Wygląda na to, że Stowarzyszenie dezorganizuje czas JW Paniom i Panom Prokuratorom.

„Sprawa upadłości SKOK Wołomin pozostaje w żywotnym zainteresowaniu Pana Prokuratora Krajowego”. To jakaś kpina! Przyzwolenie na umarzanie wszelkich spraw toczących się przeciwko syndykowi Kochańskiemu i sędziemu-komisarzowi Zagrobelnemu tylko to potwierdza. Celowo do spraw wyznacza się słabych merytorycznie prokuratorów, nieprzygotowanych do zawodu, którzy boją się stron, sądu.

Natomiast żywo tym tematem interesują się w Ministerstwie Sprawiedliwości. Niestety, ale nie kierownictwo tylko… opłacane krety, np. z Departamentu Legislacyjnego, które bardzo aktywnie pomagają syndykowi oraz sędziemu-komisarzowi wyciągnąć i zalegalizować tzw. lewe kredyty. W czasach rządów PO-PSL osoby te przygotowywały grunt, aktywnie uczestnicząc w pracach legislacyjnych dotyczących zmian prawa upadłościowego, korzystając przy tym z ekspertyz prawnych zaufanych mecenasów i kancelarii prawnych – tzw. „krewnych i znajomych królika”, a obecnie opracowują wszystkie opinie wychodzące z Ministerstwa Sprawiedliwości dotyczące postępowania upadłościowego SKOK Wołomin, legalizując tym samym łamanie prawa przez syndyka, czy np. wysyłanie wezwań przez syndyka do członków upadłej kasy.

A co na to nowe kierownictwo Ministerstwa Sprawiedliwości? Nic, po prostu bezrozumnie (?) sygnuje wszystkie pisma wychodzące spod rąk tej sitwy.

Do udzielonej nam po miesiącu odpowiedzi przez Biuro Prezydialne Prokuratury Krajowej (otrzymaliśmy ją 4 maja br.) odniesiemy się, z ostrożności, na forum, gdyż naszą stronę przeglądają również oszuści.

 Stowarzyszenie nie będzie również sprzedawało kretom informacji w postaci „przekazywania uwag i wniosków w postaci pisemnej” i dyżurnym, nie mającymi wiedzy specjalistycznej (prawo upadłościowe), prokuratorom. Czasy rozmów reprezentantów Stowarzyszenia z każdym funkcjonariuszem publicznym prokuratury się skończyły, gdyż osoby te nie są uprawnione do samodzielnego wykonywania czynności dotyczących afery postępowania upadłościowego SKOK Wołomin.

Natomiast gorąco namawiamy Państwo na masowe odwiedzanie siedziby Prokuratury Krajowej przy ul. Rakowieckiej 26/30 w Warszawie w godzinach specjalnych dyżurów.

Udzielamy Państwu tym samym pełnomocnictwa w reprezentowaniu Stowarzyszenia – prosimy wydrukować sobie to pismo, na wszelki wypadek, gdyby spotkaliby się Państwo z odmową złożenia wyjaśnień – „…nie jest konieczne wcześniejsze umówienie terminu spotkania”.

Pytają nas Państwo: co możemy wspólnie zrobić? Jak mamy wzajemnie sobie pomóc? Dostajemy codziennie dziesiątki telefonów i maili w tej sprawie, zwłaszcza po wybrykach syndyka z wezwaniami do zapłaty, więc tym bardziej zachęcamy WSZYSTKICH do złożenia wizyty w Prokuraturze Krajowej. Może to w końcu uświadomi Ministrowi Sprawiedliwości Prokuratorowi Generalnemu Z. Ziobro skalę matactw w aferze SKOK Wołomin, która tak naprawdę swoje maksimum osiąga właśnie teraz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 7 maja 2017