Z urzędników robi się ofiary, ludzi, którzy rzekomo wykryli dużą aferę i ogromne straty zostali brutalnie potraktowani. Przypominamy, iż Komisja Nadzoru Finansowego to najważniejszy organ mający dbać o bezpieczeństwo finansowe Polaków. KNF pilnuje, by banki i ubezpieczyciele nas ni ...

NARRACJA MEDIALNA – urzędnicy KNF to męczennicy, innych poszkodowanych brak!

Z urzędników robi się ofiary, ludzi, którzy rzekomo wykryli dużą aferę i ogromne straty zostali brutalnie potraktowani.

Przypominamy, iż Komisja Nadzoru Finansowego to najważniejszy organ mający dbać o bezpieczeństwo finansowe Polaków. KNF pilnuje, by banki i ubezpieczyciele nas nie okradali. Mówi co banki i Skoki mogą robić, a co nie mogą wobec klientów.

Hipokryzja, dlaczego się nie mówi w przestrzeni medialnej o innych osobach, byłych członkach SKOK? Setki tysięcy ludzi teraz okrada syndyk w sposób na tzw. „podwójne udziały”, ponad osiemset rodzin straciło majątki życia i politycy, ani dziennikarze o tym nie mówią? To jest skrajna manipulacja!

Znamienne, że żaden zaproszony gość ani redaktor prowadzący, dziennikarz „polityczny” Piotr Marciniak nie pociągnął tematu o Stowarzyszeniu, ani o sytuacji poszkodowanych w SKOK Wołomin…

Pani Joanna Mucha (na marginesie, doskonale się z nią znamy, ale do tego nie przyznała się na wizji –  ciekawe kogo boi się) pozwoliła sobie na uwagę i zaproszenie do obejrzenia dawnych posiedzeń sejmowych Komisji Finansów Publicznych poświęconych sytuacji w SKOK. Wszystkie te posiedzenia są zamieszczone na naszej stronie i można je obejrzeć i zapoznać się z wypowiedziami m.in. jej znajomego Wojciecha Kwaśniaka, który „własnym ciałem” bronił działań syndyka Lechosława Kochańskiego.

 

Dziennikarze śledczy, zarówno POwscy i PiSowscy, mieli już wcześniej wątpliwości w sprawie przyczyny pobicia Wojciecha Kwaśniaka, który teraz ma ciepłą posadkę w NBP u… prof. Adama Glapińskiego. Wcześniejszy szef KNF Andrzej Jakubiak z kolei wskoczył już po 3 miesiącach z organu nadzoru państwowego do… prywatnego mBanku (dawny BRE) do Działu Prawnego. To ten sam bank, przez którego radę nadzorczą przewijały się różne postaci związane z dawną ubecją, a rozwijał go osławiony różnymi przekrętami Wojciech Kostrzewa… Związek Banków NiePolskich od razu zaoferował swoim kolegom pomoc finansową. Ciekawe, z czyich kieszeni miała popłynąć ta pomoc – czy z tych wyłudzonych kredytów ze SKOK Wołomin, czy z oszczędności wszystkich Polaków w bankach? W przypadku wysyłanych wezwań do zapłaty przez syndyka kierownictwo ZBP – Pietraszkiewicz, Bańka i spółka nawet palcem nie kiwnęli. Uczestniczyli oni w posiedzeniach sejmowej Komisji Finansów Publicznych na których ich kolega Wojciech Kwaśniak występując jako wiceprzewodniczący KNF chwalił za każdym razem postępowanie syndyka wyłudzającego milionowe kwoty za tzw. „podwójne udziały” od poszkodowanych członków kasy. Zresztą syndyk Lechosław Kochański to ich zaufany człowiek, którego wstawili do SKOK W. rekomendując sędziemu w 2015 roku.

Urzędnicy KNF są odpowiedzialni za protekcję w SKOK Wołomin swoich kumpli – bandziorów. Na początku, w grudniu 2014 r. zarządcę komisarycznego Waldemara Stawskiego, który zrobił przez miesiąc porządek „sprzątając” najważniejsze dokumenty finansowe i doprowadzając SKOK W. do upadłości, a potem syndyka Lechosława Kochańskiego, który obecnie kończy „sprzątanie” i w międzyczasie robi interesy poprzez swoją kancelarię prawną ścigając kilkadziesiąt tysięcy członków kasy wezwaniami do zapłaty za tzw. podwójne udziały. A w postępowaniu upadłościowym kombinuje, manewruje jak może, by sprzedać przedsiębiorstwo SKOK W. w częściach firmom bandziorów-kredytobiorców, a nie w całości instytucji finansowej jak nakazuje prawo upadłościowe!

Mając takich popleczników, w dobranej przez sędziego-komisarza fasadowej Radzie Wierzycieli SKOK Wołomin, jak Zdzisław Sokal (BFG), Adam Glapiński (NBP) i jednego deponenta Agnieszką Sinkiewicz – słupa mafii oraz całe wcześniejsze kierownictwo nadzoru finansowego – KNF, łącznie z łącznikiem – Marcinem Pachuckim można bezkarnie upłynnić przestępczą dokumentację finansową bez przetargu jak nakazuje prawo upadłościowe. A wszystko dzieje się jak w państwie Z TEKTURY przy przyzwoleniu premiera Mateusza Morawieckiego, który o wszystkim wiedział już wcześniej (m.in. od kolegi Z.Jagiełły) oraz ma wiedzę ubogaconą od Stowarzyszenia (m.in. od Pawła Borysa z PFR), a także przy niezrozumiałej bierności prokuratorów i sędziów – MS PG Zbigniew Ziobro.

 

PiS zabiera się dopiero po 3 latach za towarzystwo wzajemnej adoracji w sytuacji zagrożenia „swoich” ludzi. Najważniejszym powodem tak późnej reakcji jest jednak powód czasowy, tak późno zareagowali, by dać czas przestępcom w zatarciu śladów. A drugim powodem jest działanie wybiórcze, czyli tych co dalej prowadzą czynności przestępcze nie dotykają, bo ktoś musi domknąć aferę.

TO JEST WŁAŚNIE OBŁUDA PROKURATRY!

Zasadnicze pytanie, dlaczego nie stawia się zarzutów tym osobom, które ciągną dalej ten przekręt, czyli Marcinowi Pachuckiemu, syndykowi Lechosławowi Kochańskiemu oraz sędziom-komisarzom w X Wydziale Gospodarczym w Warszawie?

 

 

CIEKAWOSTKA:

A może jednak Kasa Krajowa SKOK wysupłałaby pieniądze dla poszkodowanych w aferze SKOK? W roku 2015 twierdzili, że mają tylko 30 mln złotych na funduszu stabilizacyjnym, których nie mogą ruszyć.
Tymczasem z informacji medialnych z września 2018 roku wynika, że spółka SKOK w Luksemburgu obecnie dysponuje kapitałem przekraczającym 500 mln złotych…
Można? Można.

 

 

Jeden komentarz do „NARRACJA MEDIALNA – urzędnicy KNF to męczennicy, innych poszkodowanych brak!

  1. ChdL

    Pan Kwaśniak opowiada w TVN-ie jak to działał i ile zrobił, jakie doniesienia złożył do biernej w działaniach prokuratury, tylko dlaczego zwykły obywatel, taki jak ja, nie miał możliwości dowiedzenia się o tym, co się dzieje w SKOK-u Wołomin, wtedy kiedy wszystko wiedział już Pan Kwaśniak, czyli ponoć w marcu 2013 roku.

    Byłby czas nawet na wypisanie się z członkostwa i na jego skuteczne ustanie, nie mówiąc nawet o wycofaniu oszczędności.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 8 grudnia 2018