Pod koniec ub. roku poseł marszałek Kornel Morawiecki pochylił się (na razie tylko fizycznie) nad tematem przekrętu w SKOK Wołomin. Wiadomo, iż do uniknięcia domknięcia afery potrzebna jest decyzja polityczna na najwyższym szczeblu, więc rozmawialiśmy z posłem seniorem w kwestii z ...

Nadzieje związane z Nowym Rokiem 2018 oraz nowym Premierem

  • Pod koniec ub. roku poseł marszałek Kornel Morawiecki pochylił się (na razie tylko fizycznie) nad tematem przekrętu w SKOK Wołomin. Wiadomo, iż do uniknięcia domknięcia afery potrzebna jest decyzja polityczna na najwyższym szczeblu, więc rozmawialiśmy z posłem seniorem w kwestii zorganizowania spotkania na najwyższym szczeblu z nowopowołanym premierem oraz prezesem PiS. W spotkaniu miałby też uczestniczyć zaufany człowiek premiera Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys.

24 lutego oraz 8 listopada 2017 r. spotykaliśmy się z Prezesem PFR Pawłem Borysem, który jako bliski doradca premiera miał skonsultować rozwiązanie tego problemu. Jednym z ustaleń było wyznaczenie niezależnego eksperta i zaufanej osoby np. z ramienia Ministerstwa Finansów do analizy portfela kredytowego i powiązań gospodarczych kredytobiorców SKOK Wołomin.

 

28 listopada 2017 r. Stowarzyszenie odbyło spotkanie w siedzibie Instytutu Studiów Podatkowych w Warszawie ul. Kaleńska 8 z dyrektorem Instytutu prof. Witoldem Modzelewski, któremu nakreśliliśmy temat oraz poprosiliśmy o zorganizowanie spotkania z dyrektorem Narodowej Rady Rozwoju przy Prezydencie RP, panem Przemysławem Bryksą i sekretarzem stanu KPRP Adamem Kwiatkowskim, jako kontynuacji spotkań jakie miały miejsce w pierwszym kwartale 2016 r.

 

Wcześniej, dn. 25 października 2017 r. miało miejsce spotkanie Stowarzyszenia w Centrali Narodowego Banku Polskiego przy ul. Świętokrzyskiej w Warszawie z prof. Grażyną Ancyparowicz członkiem Rady Polityki Pieniężnej oraz Dyrektorem Biura Prasowego NBP Maciejem Antesem. Dyrektor Antes zobowiązał się do zarekomendowania spotkania przedstawicieli Stowarzyszenia z Prezesem NBP prof. Adamem Glapińskim. Stosowne pismo wpłynęło do NBP dn. 1 grudnia 2017 r. i czekamy na kontakt zwrotny w sprawie uzgodnienia terminu spotkania z Prezesem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 2 stycznia 2018