Cyt.: – Wymyślono, że ktoś musi się zająć, bo SKOK-i wybuchną. No, to ja mam się zająć (…). Bo PKO ma siły, ma ludzi i tak dalej, nie – mówi Jagiełło. (…) nie zajmuję się stroną aktywną – kredytami, windykacją. (…) Jeszcze raz jasno państwu mówię. Jedyn ...

Kto naprawdę rządzi w Polsce? Kiedy wybije szambo?

 

 

 

Cyt.:
– Wymyślono, że ktoś musi się zająć, bo SKOK-i wybuchną. No, to ja mam się zająć (…). Bo PKO ma siły, ma ludzi i tak dalej, nie – mówi Jagiełło. (…) nie zajmuję się stroną aktywną – kredytami, windykacją. (…) Jeszcze raz jasno państwu mówię. Jedyne, co możemy zrobić, to depozyty. Więcej nic nie zrobię (…).

 

Premier i Rząd RP jest ubezwłasnowolniony, prokurator generalny minister sprawiedliwości także, Prezydent Duda udaje, że nic nie wie, a jego doradca ekonomiczny Zdzisław Sokal (prezes BFG) sam w tym tkwi, prezes Kaczyński nic nie mówi, politycy Zjednoczonej Prawicy milczą, a opozycja struga wariata pokazując jakieś rzekome wnioski o komisję śledczą. Telewizja Kurskiego jest w rękach słupów wołomińskich, dziennikarze innych mediów TVNów, Polsatów i innych Wprost-ów, Do Rzecz-ów i Sieci-ów rżną głupa, że dzieją się ciekawsze rzeczy i wynajdują tematy zastępcze jak pedofilia, aborcja itp. Przy tym trwa kolejna kłamliwa kampania wyborcza obiecanek cacanek na którą kasy się nie szczędzi, bo Ci co faktycznie rządzą chcą mieć kolejne słupy – marionetki w rękach, które pozwolą dalej okradać naród i jego obywateli.

Tymczasem w tym bezprawiu kamorra, biznesowo-polityczno-koleżeński układ, rękami syndyka SKOK Wołomin, w porozumieniu z lobby prawniczym i zreformowanymi przez „dobrą zmianę” sędziami ściga kilkadziesiąt tysięcy byłych członków SKOK i robi to za… ich kasę. Niepojęte, nad wyraz nieludzkie i przerażające! To jest prawdziwa degrengolada i upadek Państwa.

Gdzie kiedyś wypłyną taśmy kelnerów o słupach, rzekomo dotyczących zakupu nieruchomości? Czy kelnerzy boją się o własne życie, bo na taśmach jest mowa o słupach z Wołomina…
Czy nie rozmawiano w restauracji o słupach, ale tych co brali kredyty m.in. w SKOK Wołomin? Marek Belka, ówczesny prezes NBP mówił głośno, że wszyscy wszystko wiedzieli, więc…
Dlaczego Rząd RP łącznie z premierem Morawieckim w ogóle nie reaguje na to co robi w warszawskim sądzie na Czerniakowskiej młoda sędzia z syndykiem Kochańskim przy wsparciu wysokiej rangi słupów z BFG, NBP i zadziwiająco tajemniczym milczeniu Prokuratury oraz wszystkich służb? Stamtąd płyną rozkazy.

 

Aneks dalej tajny… Archiwa IPN jakby nie istniały… Kto sprawuję prawdziwą władzę w… PRL?
My nie ruszamy waszych, Wy nie ruszacie naszych, kopiemy się po kostkach, ale nie wyżej…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

——————————————————————————

Kulisy Spraw. Afera SKOK-u Wołomin

– Około 1000 osób na liście SKOK-u Wołomin to osoby z dużymi udziałami. Zasada była taka. Przy „lipnych” kredytach, branych pod wyłudzenia – a było to 93 procent kredytów – 1 proc. z tego kredytu był księgowany jako udziały członkowskie.

Kredyty wyłudzane w SKOK-u Wołomin były za pomocą „słupów”, czyli podstawionych osób. – Tacy „kredytobiorcy” nie zdawali sobie sprawy z tego, że z kwoty, która ląduje na „ich” rachunki, choć oni tych pieniędzy w ogóle nie widzieli, ten 1 procent jest księgowany jako udziały członkowskie. Z rozmów ze „słupami” wyłania się obraz „pewnych powiązań gospodarczych”. – Gdzieś w tle za tą aferą funkcjonuje lobby prawnicze .

– Działanie SKOK-u Wołomin to nie był przypadkowy mechanizm. Był to mechanizm zrealizowany w stylu wojskowym, była pewna odpowiedzialność za określony zakres czynności. Osoby, które zasiadają na ławie oskarżonych (…), zajmowały się werbowaniem „słupów”, którymi często byli dawni funkcjonariusze, np. SB. Oni, za „delikatną” prowizję, udostępniali swoje dane osobowe, był zakładany rachunek. Gros z tych pieniędzy od razu było w teczce wynoszonych z banku.

W kontaktach z wymiarem sprawiedliwości „słupy” nie dzielą się posiadanymi przez siebie informacjami, ze względu na własne bezpieczeństwo. Dostają pozwy sądowe, o zapłatę tzw. podwójnych udziałów, ale de facto współodpowiadają za upadłość SKOK-u Wołomin.

Gospodarzem programu był Piotr Nisztor.


Dlaczego PiS nie chce ruszyć afery SKOK Wołomin?
Żaden dziennikarz nie zwrócił uwagi na słowa tego kandydata na prezydenta Warszawy?

 


Redaktor naczelny podobno prawicowego (?) tygodnika „Do Rzeczy” Paweł Lisicki olał temat SKOK Wołomin i tego co wyprawia z danymi kredytobiorców syndyk Lechosław Kochański oraz „zreformowana” przez „dobrą zmianę” obecna sędzia-komisarz Małgorzata Brzozowska.
Dziennikarz tegoż periodyka Wojciech Wybranowski również uznał temat gnębienia setek tysięcy byłych członków SKOK jako nieinteresujący, bo taką pisaniną przecież nie zapełni sobie kieszeni.

Co za lizusostwo i kumoterstwo!

Publikują za to wywiady z premierem Morawieckim w których powtarzane są kłamstwa, cyt.:
„Wielu przestępców nie pływa już w przydomowych basenach, tylko bierze prysznic raz na tydzień w areszcie śledczym”.

Prosimy napisać w jakich aresztach siedzą przestępcy, którzy prali kasę, a potem przywłaszczyli sobie kilka mld złotych z tzw. systemu SKOK?
My wiemy gdzie ONI są, a Rząd udaje, że ich nie zna? Chyba, że podzielili się kasą, a zamiast Państwa nad bezpieczeństwem Polaków czuwa teraz Grupa Santander?

Nie daj Panie Boże…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 9 października 2018