Pytanie retoryczne, ale zasadne. Milczenie Konfederatów w sprawie nazwisk wmieszanych w aferę jest również wymowne! Miało być nowe otwarcie, świeży powiew w salonach europejskich oraz na Wiejskiej, wymiana pokoleniowa, pozamiatana cała formuła Kiszczaka, a wychodzi stare… Jak długo ...

Czy wszyscy finansują kampanie wyborcze kasą ze SKOK Wołomin?

Pytanie retoryczne, ale zasadne. Milczenie Konfederatów w sprawie nazwisk wmieszanych w aferę jest również wymowne!

Miało być nowe otwarcie, świeży powiew w salonach europejskich oraz na Wiejskiej, wymiana pokoleniowa, pozamiatana cała formuła Kiszczaka, a wychodzi stare…

Jak długo jeszcze scena polityczna w Polsce ma być zabetonowana?

Klub Kukiz’15 wprowadził ośmiu tzw. „Frankowiczów” na swoje listy do Europarlamentu. Pani Barbara Husiew (ur. 1976) wiceprezes tego Stowarzyszenia – „Stop Bankowemu Bezprawiu”, jednego z wielu działających w Polsce stowarzyszeń tzw. „Frankowiczów” zajęła miejsce nr 1 na liście Kukiz’15 w województwie mazowieckim. Stowarzyszenie im. Św. Michała nieco dłużej oficjalnie działa od „Stop Bankowemu Bezprawiu” i nikt z naszych czlonków nie nazywał głośno Premiera RP Mateusza Morawieckiego banksterem i kłamcą. Mimo tego Kukiz’15, ani jakakolwiek partia nie zaproponowała nam ŻADNEGO miejsca na swoich listach pomimo, iż nie ma innej organizacji, urzędu, instytucji, czy Stowarzyszenia, które pomaga członkom upadłych Skoków i tropi przestępców wyręczając Prokuraturę, Ministerstwo Sprawiedliwości, oraz organy nadzoru finansowego. Natomiast ludzi poszkodowanych ww. upadłymi instytucjami finansowymi jest kilkaset tysięcy, a to są również wyborcy. To tylko świadczy o morale finansujących i stojących za poszczególnymi formacjami, ich strachu, paraliżu oraz braku chęci rozwalenia tego zabetonowanego układu, a programy wyborcze to tylko insynuacje i kłamstwa.

Czy Konfederacja to kolejna przystawka dla rozgrywających PO i PiS? Słuchając liderów (propagandzistów) Konfederacji nie sposób odnieść wrażenia, iż zadowala ich wynik lekko powyżej progu wyborczego. Przecież przy takim wyniku wyborów realnie nic się nie zmieni. Do żłobu do Brukseli i na Wiejską dostaną się tylko liderzy-propagandziści, a potem zostaną wchłonięci, jak „Kukizowcy”, układ pozostanie nienaruszony. Typowe zachowanie rasowych polityków martwiących się tylko o własne siedzenia. Jak długo jeszcze Polacy będą spali usypiani propagandą?

Propagandziści doskonale wiedzą, że naród oczekuje realnych działań, a nie faszerowania, tak jak co 4 lata sloganami, że PiS i PO to jedno zło. Nie jałowe dyskusje, a paliwo wyborcze jest niezbędne do historycznych zmian, a tym jest niewątpliwie uwikłanie wszystkich rządzących Polską kradzionymi pieniędzmi z kieszeni Polaków – z Bankowego Funduszu Gwarancyjnego.

Argument, że wyborców ta sprawa nie interesuje i nikt nie rozumie tej afery finansowej to również kolejna ściema. Człowiek układu – syndyk Skok Wołomin Lechosław Kochański wpadł na pomysł, za którym poszli również inni syndycy tzw. odpowiedzialności finansowej byłych członków Skok do podwójnej wysokości wniesionych udziałów. Sami członkowie upadłego Skok Wołomin do których rozsyłane są wezwania komornicze to ok. 90 tys. osób, a wszystkie osoby , których ten problem dotyczy stanowią grupę kilkuset tysięcy osób, również potencjalnych wyborców.

Konfederacja opiera swoją obecną kampanię wyborczą na podkreślaniu skutków ustawy Justice for Uncompensated Survivors Today s.447, czyli potencjalnych żydowskich roszczeń wobec Polski, przedstawiania corocznego raportu przez Departament Stanu informującego, które kraje ociągają się z restytucją mienia.

Widząc celowość debat dotyczących potencjalnych przyszłych zagrożeń wynikających z s.447 mamy jednak olbrzymie wątpliwości, czy to nie jest zwykły populizm, paliwo wyborcze. Roszczenia bezspadkowe są bezzasadne i koniec, kropka, aczkolwiek należy zwracać uwagę na to, że temat ewentualnych „odszkodowań” wynikających z s.447 nie był do niedawna w ogóle komentowany przez dominujące dwa obozy polityczne. A jak wiadomo cisza i bierność może oznaczać w jakimś sensie przyzwolenie i poddanie się biegowi historii, która może okazać się niekorzystna dla narodu polskiego tak jak onegdaj bywało. Natomiast roztrząsanie antypolskiego żydowskiego lobby, bez konkretyzowania i głoszenie banałów semickich jest teraz bardzo modne, na fali, cool, a zwłaszcza opluwanie Żydów przez swoich… braci w wierze. Dezinformacja i manipulacja narodem przy akompaniamencie bębnów na setkach konwencji wyborczych trwa w najlepsze.

Łatwo jest opowiadać głodne kawałki, żonglować frazesami bez oparcia się o konkretne dowody i nazwiska.

Przekaz Konfederatów nie spowoduje u przeciwników politycznych żadnej szkody, gdyż już doszło do innych partii głównego nurtu, że również należy tę ustawę wykorzystać do swojej wyborczej propagandy. Takie przyzwolenie dał prezes PiS, który nie ograniczył się li tylko do JUST 447, a poszedł znacznie dalej – oprócz s.447 dorzucił pomysł reparacji wojennych od Niemiec. Wskutek powyższego „granie” przed wyborami wciąż tylko na s.447 jest strzałem kulą w płot, gdyż przekaz w tej sprawie telewizji rządowej, jak i innych mediów głównego zmienił się radykalnie, o 180 stopni. Koniec końców PiS znowu zaszachował Konfederację podobnie jak z Marszem Niepodległości, więc kolejna karta wyborcza została Konfederacji podebrana.

Jak można wierzyć ludziom, że obronią naród przed potencjalną grabieżą na miliardy dolarów skoro teraz siedzą cicho, pod butem złodziei i nie chcą nawet bąknąć o mającej aktualnie miejsce realnej i rzeczywistej, dotychczas największej aferze finansowej w dziejach Rzeczpospolitej Polskiej.

„Organizacje żydowskie żądają od Polski miliardów dolarów. Brońmy Polski przed mafią wyłudzaczy!” – apelują przywódcy Konfederacji. Tak jest najprościej, gardłować hasłami, sloganami, ogólnikami. Natomiast naród okradany jest właśnie teraz, na ich oczach na 10 mld złotych przez osoby znane z nazwiska i imienia, nie anonimy, a Konfederacja boi się o nich mówić. Dlaczego? Czy również jest w to uwikłana? Na pewno poniektóre osoby z tego kręgu kręciły się bardzo blisko centrali Wołomina, a wybrani udzielali się w wydawanym w latach 2008-2014 przez SKOK Wołomin bezpłatnym dwutygodniku „Dobry Znak”. Dlaczego teraz milczą?

Spindoktorów Konfederacji, w tym Krzysztofa Bosaka z Ruchu Narodowego i Sławomira Mentzena z KORWiN, zupełnie nie interesują problemy wyborców tylko wolą zabawiać się w słupki, strategie marketingowe i analizy jak przekroczyć próg wyborczy, a w głowach mają tylko „wymianę pokoleniową” w Parlamencie. Krzysztof Bosak zgrabnie i długo punktuje „101 kłamstw i manipulacji Tomasza Sakiewicza” – wkleić link, a nie znajduje czasu, by wymienić chociażby 101 nazwisk osób z listy złodziei piorących kasę i kredytowanych przez SKOK Wołomin. Zamiast tego kazał przesłać mailowo Stowarzyszeniu na jednej stronie tzw. talking points, a on wtedy łaskawie stwierdzi, czy mu się opłaca tym tematem zająć. Żałosne i bezczelne! Śmierdzi na odległość pomysłami posłów z Wiejskiej, których podobne taktyki podcinania skrzydeł i wprawiania w konfuzję Stowarzyszenie przećwiczyło już nie raz.

Z kolei aktualni posłowie Robert Winnicki, Marek Jakubiak, Piotr „Liroy” Marzec, Jakub Kulesza i Jacek Wilk siedzą już cztery lata w Parlamencie i udają, że nic nie wiedzą o tej grabieży? Zapewniamy wszystkich, że wiedzą, aż za dobrze. Grzegorz Braun otrzymał od nas całą dokumentację, ale nie ma czasu na analizę i odmówił wspólnej audycji ze Stowarzyszeniem. Prezes Janusz Korwin-Mikke przegadał z przedstawicielami Stowarzyszenia kilka godzin, polecił Sławomira Mentzena i również nie wspomina nigdzie o tej aferze.

Osoby te brylują na różnych spotkaniach, sympozjach, konferencjach w aulach, sejmie, snują swoje wizje w różnych mediach, mają usta pełne frazesów, a o defraudacji majątku Polaków w SKOK Wołomin przez konkretnych znanych im z nazwiska złodziei nawet nie zająknęli się. Przypadek, czy aberracja? To jest właśnie polskość w konkrecie.

A propos telewizji wRealu24, rzekomo narodowej. Umówiliśmy się z red. Marcinem Rolą podczas sobotniego Kongresu Wyborczego KONFEDERACJI (6 kwietnia br.) na wspólny program z kilkoma osobami ze Stowarzyszenia we wtorek 9 kwietnia. Do nagrania niestety nie doszło, wszystkie telefony redakcji wRealu24 zamilkły, bo w niedzielę 7 kwietnia gościł w telewizji wRealu24… były główny ekonomista SKOK Janusz Szewczak. Traf, zbieg okoliczności? Ironia losu, czy zrządzenie opatrzności?

Podobny przypadek miał miejsce już wcześniej, redakcja wRealu24 odwołała program z udziałem Stowarzyszenia w ważnym strategicznie dla sprawy momencie, bo tuż przed zakończeniem pierwszego przetargu na przedsiębiorstwo SKOK Wołomin, w dniu 22 marca br., z uwagi na… przesunięcie ramówki. I do tej pory do programu nie doszło. Czyje w zasadzie interesy reprezentuje ta telewizja, że boi się nagłośnienia nazwisk złodziei – pseudokredytoborców? Casus, efekt PASTy?

Czy nowe ugrupowanie tzw. KONFEDERACJA nie traktuje ludzi podobnie jak pozostałe partie, czyli za głupie barany do strzyżenia i golenia?

A może Ktoś wpadł na świetny pomysł: „Chcesz mieć kontrolę nad opozycją? Stwórz ją sobie sam”. Czyli farbowane lisy, żołnierze agentury, etc. Mamy nadzieję, że takim tworem nie jest jednak Konfederacja…

Konfederacja doskonale zdaje sobie sprawę, iż jeśli ktokolwiek dobrze wykorzysta temat haniebnej grabieży finansowej Polaków przez PiS/PO/PSL/SLD to po Układzie Magdalenkowym pozostanie wspomnienie. Niemniej jednak do tej pory zamilcza sprawę.

Czyżby również kampania wyborcza KONFEDERACJI była przez pseudokredytoborców SKOK Wołomin również sponsorowana?
Istnieją dowody, iż nawet ukraiński Majdan zasilany był kasą ze SKOK Wołomin. Dlaczego „Konfederaci” o tym nie mówią?

 

Poseł Robert Majka, kolejny sprawiedliwy, poproszony osobiście pod koniec stycznia br. przez Stowarzyszenie o pomoc stwierdził, że „posłów jest 460, a on jest sam” dlatego najlepiej żeby Stowarzyszenie przygotowało mu interpelację, którą on złoży. Brawo.

Temat okazał się za ciężki dla posła Roberta Majki, gotowca od Stowarzyszenia nie otrzymał, nie upominał się zresztą, o aferze SKOK Wołomin nigdy żadne słowa z jego ust w Parlamencie, ani poza nim nie padły i koniec końców zagłosował tak jak klub PiS i cała TARGOWICA w strategicznej kwestii dla rozwiązania afery SKOK Wołomin:

SEJM RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
VIII kadencja
 
Czas
rozpatrywania punktów porządku dziennego
na 80. posiedzeniu Sejmu
 
w dniu 12 kwietnia 2019 r. (piątek)
godz. 14:30 – 16:00  
Głosowania, w tym:
 
   
Rozstrzygnięcie przez Sejm wniosków o uzupełnienie porządku dziennego o punkt nr 2:
   
– Informacja Prezesa Rady Ministrów na temat podstaw i uzasadnienia dla wydania przez Komisję Nadzoru Finansowego opinii o warunkach sprzedaży przedsiębiorstwa SKOK Wołomin, aprobującej wyłączenie środków finansowych ze SKOK Wołomin oraz wydanie postanowienia o warunkach przetargu, zgodnie z którym SKOK Wołomin zostanie wystawiony na sprzedaż za 1 zł

Wynik głosowania nr 2: https://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=8&NrPosiedzenia=80&NrGlosowania=2

W dołączonym pliku .pdf można sprawdzić jak głosowali poszczególni posłowie. Cały PiS był „przeciw”, dołączyło do nich 2 posłów z PO-KO, 5 niezrzeszonych i 2 z WiS. Najbardziej zastanawiające, że Prezes Jarosław Kaczyński wg tych informacji w drugim głosowaniu dotyczącym SKOK Wołomin nie głosował (tzn. był nieobecny), a na nagraniu z sejmu widać, że siedzi w ławie poselskiej…

Relacja z głosowania poniżej. Marszałek Marek Kuchcińki nawet nie przeczytał całego punktu do końca:

Czy PiS to bezwładna, tępa, obojętna masa, która nie ma poglądów i którą się manipuluje? Kto tej masie bezmózgów kazał głosować „przeciw”? Przecież w PiSie jest dużo porządnych ludzi! Kto im dał bana? Kogo się boją?

Tak się w Sejmie zamiata największą aferę finansową w historii Rzeczpospolitej Polskiej i napełnia kieszenie przestępcom pieniędzmi obywateli.

Ci, którzy mają na ustach wiele frazesów dotyczących patriotyzmu w tej sytuacji potrafią podejmować w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej tak skandaliczne decyzje.

 


Cotygodniowy piątkowy (26 kwietnia 2019) Komentarz Polityczny w Mediach Narodowych Krzysztofa Bosaka i 5-ciominutowa odpowiedź Krzysztofa Bosaka na pytanie słuchacza: „Jakie masz stanowisko na temat SKOKu Wołomin?”

Krzysztof Bosak nie chciał wystąpić wspólnie z nami w programie, a sam wprowadza słuchaczy, mamy nadzieję, że nieświadomie, w błąd.

Wnioski Krzysztofa Bosaka są niemądre, wręcz dennie głupie. Świadczą albo o zręcznej manipulacji lub, mamy taką jeszcze nadzieję, o zupełnej nieznajomości tematu.

Na koniec K. Bosak odsyła do swoich kolegów – prawników po płatną poradę prawną, by konsultować z nimi zakładanie lokat w instytucjach bankowych nadzorowanych przez organy państwowe. Większej głupoty nie można już ludziom zasugerować…

” Gdyby nie decyzja Platformy to ten cały system SKOKów by po prostu zbankrutował! O tym się nie mówi! Politycy PiS rozwinęli narrację, że PO chce zniszczyć SKOKI, ale prawda jest taka, że to PO, kiedy jeszcze Platforma rządziła, zmieniło przepisy, w ten sposób, że objęła depozyty gwarancjami (…) i tylko dlatego te depozyty nie odpłynęły i ten system się nie zawalił, niczym jakaś piramida finansowa!

Radzę następnym razem zanim się ludzie do czegoś zapiszą, do Spółdzielni, do instytucji finansowej, trzy razy skonsultować z prawnikami, czytać co się podpisuje, zastanowić się trzy razy. (…) Mam kolegów prawników. (…) Po to są prawnicy, doradcy finansowi żeby za jakieś nieduże pieniądze u nich zasięgnąć porady prawnej (…), nie ma u nas żadnej kultury prawnej”.

 

Niestety, lecz również nie popisał się znajomością afery SKOK Wołomin nasz ulubiony red. Stanisław Michalkiewicz, który nie zrozumiał pytania red. R.Mossakowskiego, bo zwyczajnie nie posiada podstawowej wiedzy, backgroundu. Cenzura prewencyjna wszystkich mediów, również wRealu24, robi swoje. Zakup upadłej kasy Wołomin to nie tylko dokumentacja finansowa warta fortunę, ale łakomy kąsek dla każdej instytucji finansowej. Tylko akurat nie w Polsce, która jest sterowana przez obce służby.

 

9 maja 2019, Krzysztof Bosak: Cele Konfederacji w Parlamencie Europejskim – spotkanie w CEP (Centrum Edukacyjnym Powiśle) w Warszawie

Stara, nowa twarz, były poseł Krzysztof Bosak nadrabia swoją niewiedzę i niekompetencję arogancją. Złotousty doświadczony Krzysztof Bosak brnie dalej. Twierdzi, iż ostrych dyskusji się nie boi, ale co z tego skoro leje wodę i nie odpowiada na żadne konkretne pytania. Ekonomia nie jest najzwyczajniej jego mocną stroną, albo po prostu się boi?

Postawa impertynenta i zarozumiałego pyszałka nie przynosi korzyści Konfederacji.

 

Przewodniczący Ruchu Narodowego poseł Robert Winnicki chyba już przejrzał na oczy.

3 komentarze do „Czy wszyscy finansują kampanie wyborcze kasą ze SKOK Wołomin?

 1. CdL

  Nie do końca na temat:
  Patrząc na aktualny sukces filmu braci Sekielskich w innym temacie i jego odzew polityczny u najważniejszych, a także ilość widowni oraz ich przymierzanie się do filmu o aferach SKOK można pomyśleć, że to ostatnia nadzieja na bojkot mediów tego tematu. Chyba, że mocne ręce znajdą sposób także na niezależne dziennikarstwo.
  Czas pokaże. Tymczasem należy mieć chyba jakąś nadzieję. Każdy, kto tak licznie obejrzał pierwszy film, może zdecyduje się obejrzeć także drugi, pomimo nawet mniejszej chwytliwości tematu.

  Odpowiedz
 2. xyzq

  A podobno Sekielski ma nakręcić film o pedofilii wśród rabinów i popów?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 6 maja 2019