Premier Morawiecki: "Porównywanie OFE do PPK to tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca". "Paweł jest wyższy, dużo. No, nie wiem czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym 'Bitwy Warszawskiej 1920’ jakiś czas te ...

Co ustalił premier Morawiecki na planie filmu „Bitwa Warszawska 1920” z Mariuszem Gazdą i Piotrem Polaszczykiem?

Premier Morawiecki:

„Porównywanie OFE do PPK to tak, jakby porównywać Pawła Borysa do Borysa Szyca”. „Paweł jest wyższy, dużo. No, nie wiem czy dużo, tak mi się wydaje przynajmniej. Z Borysem Szycem miałem okazję poznać się na planie filmowym 'Bitwy Warszawskiej 1920’ jakiś czas temu”.

Żarty premiera się trzymają, ale nam nie jest wcale do śmiechu jak po kilkukrotnych spotkaniach „z tym wyższym”, jego prawą ręką – Pawłem Borysem (szefem PFR) zostaliśmy spuszczeni na drzewo tj. do rozmów w Ministerstwie Finansów z urzędnikami na poziomie sprzątaczki (przepraszamy osoby wykonujące ten zawód).
Dlaczego Paweł Borys nabrał wody w usta?

 

 

Zwykle to reżyser zabiega o pieniądze na realizację swojego filmu.
Tym razem to Jerzego Hoffmana zapytano o to, czy temat Bitwy Warszawskiej jest dla niego interesujący. To Mariusz Gazda, prezes SKOK Wołomin, podobno namówił Hoffmana do produkcji filmu „Bitwa Warszawska”.


Co więcej, jeszcze przed rozpoczęciem z Hoffmanem rozmów na temat projektu „Bitwy Warszawskiej” film ten dysponował już początkowym budżetem opiewającym na dziesięć milionów złotych.
Głównym mecenasem produkcji został… Bank Zachodni WBK.
Po raz pierwszy w Polsce jedna instytucja finansowa z góry objęła swoim wsparciem tak kosztowny projekt filmowy.
https://santander.pl/informacje-o-banku/sponsoring/archiwum/1920-bitwa-warszawska-juz-w-kinach.html

Taką samą kwotę (10 mln zł) wyłożył również Mariusz Gazda ze SKOK Wołomin…

Cały budżet filmu wyniósł 27 milionów złotych.

 

Reżyser Hofmann ma spółkę o nazwie Jerzy Hofmann Zodiak Film Production.
Zgadnijcie kto jest jednym ze wspólników?

 

 Jak to jest, że jeszcze niedawno PiS machał słynnym zdjęciem zrobionym podczas premiery największego gniota tej produkcji, a teraz przyznaje nagrody?

Dziwi nas również fakt, że wszyscy dziennikarze wplątani w SKOK Wołomin zamilkli zamiast się z tego szamba uczciwie wymiksować. Pieniądze to rzecz nabyta.
Czy nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób działają nie tylko przeciwko grupce ludzi ze Stowarzyszenia, ale wszystkim uczciwym Polakom i nic nie robiąc wspierają tylko tę sitwę, która chce zatrzeć wszystkie ślady do nich prowadzące?

Przykładem zmowy milczenia jest artykuł, który pojawił się na portalu wp.pl

Żadne inne media nie powieliły informacji, nie mówiąc już o skorumpowanych służbach CBA, ABW, czy chociażby Prokuraturze.

https://wiadomosci.wp.pl/afera-skok-wolomin-dotarla-do-nbp-wplywowy-pracownik-ma-milionowy-kredyt-nie-placi-6334931733883009a

O tej osobie już dawno wszystkich informowaliśmy, tak jak podnosiliśmy, że NBP jest skorumpowany i oblegany przez różną sitwę, karierowiczów i złodziei.

Zresztą Narodowy Bank Polski nieprawnie został również powołany w skład trzyosobowej Rady Wierzycieli SKOK Wołomin przez skorumpowanych sędziów-komisarzy z X Wydziału Gospodarczego przy ul. Czerniakowskiej w W-wie. Społeczeństwo naocznie obecnie się przekonuje, że żadna to instytucja zaufania społecznego.

Towarzysz Adma Glapiński (NBP) wespół z towarzyszem Zdzisławem Sokalem (BFG) głosowali zawsze przeciwko poszkodowanym deponentom i członkom kasy, a ich interesy dziwnym trafem zawsze były zbieżne się z interesami mafii, czyli zaniżeniem przedsiębiorstwa SKOK Wołomin przez m.in. nieprawne wyłączenie środków finansowych z majątku (dzieło ośmiornicy w Ministerstwie Sprawiedliwości oraz Marcina Pachuckiego z KNF), zaniżenie wartości zabezpieczeń hipotecznych (angażując do wyceny w końcowym etapie osławioną już firmę BEST z Pomorza), co miało zniechęcić potencjalnych kupców w przetargu zaplanowanym na 25 marca br.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 10 stycznia 2019