W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Św. Michała. Rodzinie zmarłego przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia. Jest nam niezmiernie przykro, gdyż po zawieszeniu działalności kasy Wołomin Stowarzyszenie wielokrotnie się z profesorem, „prawnikiem SKO ...

28.12.2017 r. w archikatedrze lubelskiej pożegnano prof. Henryka Ciocha

W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele Stowarzyszenia Św. Michała. Rodzinie zmarłego przekazujemy serdeczne wyrazy współczucia.

Jest nam niezmiernie przykro, gdyż po zawieszeniu działalności kasy Wołomin Stowarzyszenie wielokrotnie się z profesorem, „prawnikiem SKOK-ów”, jak niektórzy go nazywali, spotykało. Zresztą dosyć niedawno prof. Cioch przekazał Stowarzyszeniu dość sensacyjne informacje.

Dokładnie miesiąc wcześniej, dn. 21 listopada 2017 r., zmarł równie nagle i niespodziewanie, przyjaciel prof. Ciocha – prof. Adam Jedliński, współtwórca i działacz spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych w Polsce.

Ciało prof. Henryka Ciocha znaleziono w mieszkaniu w Warszawie kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia 20 grudnia 2017 r. Nie stwierdzono żadnych urazów, ani innych okoliczność wskazujących na to, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie  – powiedział rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej.
Śledztwo prowadzone jest w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci sędziego. Prokuratura już w środę 20 grudnia, po jego wszczęciu informowała, że na ciele sędziego nie ujawniono żadnych obrażeń; nie ma też dowodów wskazujących na udział osób trzecich.
A jak warszawska prokuratura tak twierdzi, to patrząc przez pryzmat działań Stowarzyszenia Św. Michała, można mieć poważne wątpliwości…

 

De mortuis nihil nisi bene!

Mszę pożegnalną w Archikatedrze Lubelskiej odprawił arcybiskup prof. Andrzej Dzięga, metropolita szczecińsko-kamieński, który podobnie jak zmarły jest członkiem w Radzie Naukowej  Spółdzielczego Instytutu Naukowego.
Obecni byli politycy, m.in. senator Grzegorz Bierecki, poseł Janusz Szewczak, Maciej Łopiński z Gdańska (były poseł, szef gabinetu Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i minister Prezydenta Andrzeja Dudy, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej TVP), rzecznik PiS Beata Mazurek i wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 28 grudnia 2017