Miał być to rząd sprawiedliwości społecznej, który rozliczyć miał szereg afer ostatnich 8 lat, a zajmuje się jedną historyczną aferą Amber Gold, gdzie kasa jest już pusta, a unika jak ognia afery SKOK Wołomin, gdzie są jeszcze pieniądze, a do wyprania jest 5x większa kwota jak w Amber ...

Paraliż państwa w sprawie afery postępowania upadłościowego SKOK Wołomin

Miał być to rząd sprawiedliwości społecznej, który rozliczyć miał szereg afer ostatnich 8 lat, a zajmuje się jedną historyczną aferą Amber Gold, gdzie kasa jest już pusta, a unika jak ognia afery SKOK Wołomin, gdzie są jeszcze pieniądze, a do wyprania jest 5x większa kwota jak w Amber Gold.
Dlaczego?

Trzeba w końcu wziąć odpowiedzialność za Państwo, a nie tłumaczyć wkoło Wojtek, że PO-PSL rządziło osiem lat.

Trzeba zrobić opcję zerową. Można? Można!
Minęło 29 lat, wielu urzędników ma rodowody esbeckie i broni swoich. Po transformacji ręka rękę myje. Różne ekipy były przy władzy, a sprawa służb specjalnych, skorumpowanych ubeków, nigdy nie została rozwiązana.
Ta władza również cementuje ten układ co widać po jej bezsilności w stosunku do mocodawców operacji „Wołomin”.

W czyim interesie działa układ BFG-NBP-KNF?
A ministerstwo sprawiedliwości, czy ministerstwo finansów?
Te resorty należy jak najszybciej przewietrzyć, oczyścić ich struktury!

Nieprawdą jest teza, lansowana również przez rządzących, że brak jest zaufanych fachowców, że PiS ma krótką ławką, etc. Trzeba poczynić trud, wyjść do ludzi i poszukać – jest dużo uczciwych, wykształconych, nieskorumpowanych, nieobciążonych koneksjami i układami obywateli.

Naiwnością jest również założenie, że przestępstwo o tej skali w tym sektorze gospodarczym nie jest zabezpieczone na poziomie organów Państwa i polityków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przez | 16 marca 2017