Zakończenie audycji jest niesamowite. Redaktor Godusławski od nadmiaru komentowania wydarzeń ekonomicznych pomylił programy i bez przygotowania się do audycji, bez zapoznania z intencją ustawodawcy w procesie upadłości banku, porównuje przetarg na przedsiębiorstwo SKOK Wołomin z ka ...

Dziennikarskie WSI w Polskim Radio 24

Zakończenie audycji jest niesamowite.

Redaktor Godusławski od nadmiaru komentowania wydarzeń ekonomicznych pomylił programy i bez przygotowania się do audycji, bez zapoznania z intencją ustawodawcy w procesie upadłości banku, porównuje przetarg na przedsiębiorstwo SKOK Wołomin z kasynem na GPW i wciska jeden z żydokapitalistycznych sloganów nowomowy banksterów “wolny rynek zweryfikuje”.

Wychodzi zupełny brak podstawowej wiedzy prawa upadłościowego, informacji oraz logiki, zarówno prowadzącego red. Piotra Nisztora jaki i zaproszonego eksperta ekonomicznego Bartosza Godusławskiego.

Porażający jest brak przygotowania do programu, albo po prostu uprawianie… dziennikarskiego WSI.
Godusławski opowiada o jakiejś Prokuraturze, śledztwach, procesach sądowych, a Piotr Nisztor przytakuje.
Niewiarygodne jest również, że Piotr Nisztor broni sektora bankowego!
Czyżby nie rozumiał dealu ekonomicznego przy zakupie przedsiębiorstwa SKOK prawiąc dyrdymały o jakimś „przymuszeniu banku do zakupu”?
Dokładnie rok temu miał miejsce głośny debiut książki Piotra Nisztora „Skok na banki”, gdzie na 620 stronach obnażane jest działanie polskiego sektora bankowego. Wierzyć się nie chce, że Piotr Nisztor jest jej autorem…

Młodzi dziennikarze, Nisztor i Godusławski, jak to wirtualne, wymyślone przez kilku polityków dla zmylenia śladów – WSI, torpedują sprzedaż przedsiębiorstwa i zamiast o interesie ekonomicznym banku spiskują, że nikt tego nie powinien kupić, bo SKOK Wołomin to jedna wielka afera i nikt nie chce być kojarzony z nią…

Proces rynkowy pokaże – ironizuje gość programu Godusławski – że ocenia negatywnie zakup przedsiębiorstwa i zarobienie na tym biznesie! Bank to nie jest instytucja charytatywna!

Zaproszony do programu przedstawiciel „elyty” finansjery młody redaktor Bartosz Godusławski już wie, że nikt nie ma prawa stanąć do przetargu!
Ciekawe skąd czerpie taką wiedzę, od syndyka, sędziego, czy kancelarii Piotra Zimmermana, który czuwa i pilnuje tego biznesu?

Był już „Skok na banki”, a teraz kolej na „Skok na SKOK”…

 

Kim jest młody trzydziestokilkuletni Bartek Godusławski, dziennikarz zajmujący się finansami?

Uczył się ekonomii w PAP, potem w Pulsie Biznesu, a teraz w Gazecie Prawnej i nadal ma problemy z liczeniem, a uczy ekonomii Polaków i tylko „śmiga” od jednego programu ekonomicznego w PR24 do następnego w TokFM:

Śmichy, chichy tuzów dziennikarstwa ekonomicznego – fragm. programu EKG, radio TokFM, dn.13.12.2018

 

Pozostali „znawcy” wciąż milczą: Bianka Mikołajewska, Mikołaj Lizut, Dominika Wielowieyska, Andrzej Stankiewicz, Konrad Piasecki, Robert Zieliński oraz Maciej Samcik, Maciej Głogowski i inne młode wilki „elyty” finansowej i politycznej – strachliwi przed ujawnieniem prawdy o tajemnicach postępowania upadłościowego SKOK Wołomin.

Polska Agencja Prasowa mimo zmiany prezesa dalej kłamie wstawiając na koniec do każdego artykułu o SKOK Wołomin kłamliwy background – oklepany tekst o tysiącach akt sądowych, spraw prokuratorskich i aresztowanych słupach – pijaczkach.

Przez ostatnie dwa tygodnie prosiliśmy szefa PAP Wojciecha Surmacza o podanie do publicznej wiadomości informacji o zarzutach stawianych przez Kasę Krajową SKOK na członków Stowarzyszenia Św. Michała (pisaliśmy o tym wcześniej) oraz o koronkowej operacji prawdziwych służb – podmiance w sądzie, sędziego Cezarego Zalewskiego, który błyskawicznie wysyła wniosek, a kompan, p.o. przewodniczącego KNF Marcin Pachucki podpisuje i wyłącza środki pieniężne z przedsiębiorstwa SKOK podlegające sprzedaży. CBA nie reaguje, Prokuratury również „ni widu, ni słychu” – państwo z dykty trwa w najlepsze…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Publikujemy tylko dwuminutowy zwiastun programu Piotra Nisztora „Rozmowa ściśle jawna”, gdyż TV Republika ocenzurowała niewygodne treści dla polityków i zakazała publikowania audycji w Internecie…
No cóż TV Republika nie jest już dla ludzi, zmieniła orientację i zalicza się do mediów tzw. mainstreamowych, nad czym ubolewamy.

 

Prosiliśmy również PAP o zamieszczenie informacji o wystawieniu przez sędziego przedsiębiorstwa bankowego SKOK Wołomin na sprzedaż. Mimo, iż decyzja sądu wydana została już 6 grudnia to żadne media, co nas zresztą już nie dziwi, nie informowały o tym, a PAP kilka dni później, 12 grudnia stał się adwokatem w sprawie senatora Grzegorza Biereckiego relacjonując jego konferencję.

Do zajęcia się sprawą SKOK Wołomin Wojciech Surmacz skierował do nas swoją koleżankę, byłą dziennikarkę „Gazety Bankowej”, „Sieci”, a teraz PAP – Ewę Wesołowską, która już kilka tygodni wcześniej jeszcze jako pracownik „Sieci” robiła z nami wywiad w sądzie na Czerniakowskiej, który nigdy nie ujrzał światła dziennego.

Pani Ewa Wesołowska przez kilka dni migała się jak tylko mogła, zawsze miała ważniejsze sprawy, a potem nagle zamilkła, jak jej szef Wojciech Surmacz…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

To się nazywa „dobra zmiana”, nie ruszamy Waszych, a Wy nie ruszacie naszych… To jest właśnie solidarność dziennikarska, która za pieniądze mafii, w tym przypadku Wołomina, kreuje fałszywy obraz rzeczywistości.

———————————————————————————————————————————-

Nie inaczej zachowuje się Pan redaktor Konrad Piasecki, który rozmawia ze wszystkimi, ale tylko na „bezpieczne tematy”, a do swojego programu „Piaskiem po oczach” nie chce zaprosić przedstawicieli Stowarzyszenia…

W programie „Kawa na ławę” w dn. 16.12.2018 r. przedstawiciel prezydenta RP Paweł Mucha oświadczył publicznie nieprawdę, że Prezydent RP Andrzej Duda nie unika spotkania w sprawie nieuprawnionych działań swojego przedstawiciela Zdzisława Sokala ze Stowarzyszeniem im. Św. Michała.

Z kolei europoseł Ryszard Czarnecki znowu zaczął mówić o jakiejś propagandzie i o bajkowych oficerach WSI. Takim przekazem tylko szkodzi swojej partii, jeszcze kilka razy puści bąka o WSI to wszyscy uznają, że PiS to jest właśnie WSI…

Europoseł Czarnecki chyba nie był do końca przygotowany, zaplątał się – „w sprawie toczy się sprawa” i strzelił samobója – „Lepiej żeby politycy się nie wtrącali i nie przeszkadzali sędziom tej sprawy rozstrzygnąć…”.

Czyli po naszemu: lepiej mafii nie patrzeć na ręce…

 

Przed całkowitą degrengoladą i wypowiedzią dotyczącą afery SKOK Wołomin wiceszefa Kancelarii Prezydenta Pawła Muchę (na zdjęciu powyżej) uratował red. K. Piasecki, który szybko zakończył temat, chyba również niewdzięczny, nie wiadomo z jakiej przyczyny, dla samego prowadzącego.

 


 

Dla niewtajemniczonych, przypomnienie o co chodzi w tej aferze i dlaczego strachliwi dziennikarze (na szczęście nie wszyscy) dostali rozkaz ją kryć:

https://natemat.pl/258105,kim-jest-marcin-karlinski-utopil-w-skok-wolomin-oszczednosci-zycia

 

 

3 komentarze do „Dziennikarskie WSI w Polskim Radio 24

  1. Michal

    Zdzisław wcale nie został odwołany. Przeczytaj uważnie komunikat!

    A co najważniejsze, dalej ta szmata siedzi wysoko na grzędzie jako prezes Zarządu BFG.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Przez | 17 grudnia 2018