Dziwna słabość wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucji w sprawie Amber Gold coraz mniej dziwi – a nas również dziwi to samo co się dzieje w sprawie SKOK Wołomin. Nie macie Państwo takiego samego wrażenia? Skala wyłudzeń w obu aferach jest znaczna, lecz są dwie istotne różnice: ...

Afera SKOK Wołomin: Zajmą się nami dopiero za kilka lat, więc róbmy swoje! Kasta?

Dziwna słabość wymiaru sprawiedliwości oraz innych instytucji w sprawie Amber Gold coraz mniej dziwi – a nas również dziwi to samo co się dzieje w sprawie SKOK Wołomin. Nie macie Państwo takiego samego wrażenia?

Skala wyłudzeń w obu aferach jest znaczna, lecz są dwie istotne różnice:
Amber Gold – afera już historyczna,  0,560 mld pln wyłudzono
SKOK Wołomin – afera aktualna => postepowanie upadłościowe,  2,800 mld pln – ta kasa jeszcze jest…

Minęło bezpowrotnie 11 miesięcy rządów PO-PSL, a w marcu 2017 mija rok i 4 miesiące rządów Zjednoczonej Prawicy:  PiS – Solidarnej Polski – Polski Razem.

Niestety, ale WSZYSCY w.w. boją się dobrze umocowanych złodziei w odprasowanych koszulach, eleganckich garniturach i odpowiednio dobranych krawatach. Pomimo politycznego bełkotu w mediach o dobrych zmianach, grupy interesów jak były tak dalej czują się niezagrożone i bezkarne.

Wybrańcy narodu zapomnieli, że każda władza jest odpowiedzialna za jakość swoich urzędników!

Póki co, wszyscy udają, że nic nie widzą i nic nie słyszą…

 

Dążenie do rozproszenia portfela kredytowego, zatarcia śladów przestępstwa, wykorzystania portfela kredytowego do prania brudnych pieniędzy jest jedynym logicznym uzasadnieniem zdarzeń zachodzących w przebiegu postępowania upadłościowego SKOK Wołomin.

Na ironię zakrawa fakt, że ci sami funkcjonariusze, którzy prowadzili upadłość spółki Amber Gold OLT Express tj. syndyk Lechosław Kochański i sędzia-komisarz Arkadiusz Zagrobelny decydują teraz w postępowaniu upadłościowym SKOK Wołomin.

Uniemożliwienie sprzedaży w całości sprawia, że portfel kredytowy syndyk Lechosław Kochański może podzielić na dowolne części i sprzedać dowolnym podmiotom.
Oczywistym jest, że tego rodzaju sprzedaż w częściach rodzi niebezpieczeństwo legalizowania w obrocie gospodarczym kwot pochodzących z wcześniej dokonanego przestępstwa wyłudzania kredytów, czyli prania brudnych pieniędzy.

Nie można nie wziąć pod uwagę faktu, że postępowanie upadłościowe jest wyjątkiem w stosunku do konstytucyjnej zasady dwuinstancyjności postępowania przed sądem. W odniesieniu do kluczowych i faktycznie jednoosobowych decyzji młodego sędziego-komisarza Arkadiusza Zagrobelnego nie ma bowiem żadnych możliwości odwoławczych.

I na koniec, naiwnością byłoby założenie, że tak wpływowi przestępcy, którzy dowodzą operacją „Wołomin” nie mogą mieć teraz wpływu na syndyka i sędziego-komisarza.

„Zakurzona pajęczyna smutno na wietrze się wygina
Wspomnieniem pająka tylko jest
Wszystko na świecie przemija
I ją też przerwie ktoś”

3 myśli nt. „Afera SKOK Wołomin: Zajmą się nami dopiero za kilka lat, więc róbmy swoje! Kasta?

 1. Dariusz

  Najgorzej, że wszyscy obecni prominentni politycy doskonale już wiedzą co się dzieje i nawet palcem nie kiwną.

  Dziwię się zwłaszcza PiSowi, a przede wszystkim Prezesowi Kaczyńskiemu, który obiecał rozliczyć wszystkie afery.
  Dlaczego nie pomoże teraz tym ludziom? Czyżby prowadził jakąś grę?

  Odpowiedz
 2. Mirek

  Ojciec otrzymał odpowiedz na pismo przesłane do Prezesa Kaczyńskiego które przesłano do Min. Finansów . Odpowiada Podsekretarz Stanu Piotr Nowak. W skrócie- syndyk ma rację.

  Odpowiedz
 3. Balbina

  Co robić? Parę dni temu otrzymałam z Prokuratury Okręgowej Warszawa Praga Postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa dot. Syndyka. Pouczono że można wysłać w ciągu 7 dni zażalenie do sądu właściwego do rozpatrzenia sprawy.Czy to ma sens? Nota bene dziś mija siódmy dzień odkąd dostałam ten list.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przez | 25 marca 2017